Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez depresszió? (kérdés rövid,...

Ez depresszió? (kérdés rövid, magyarázat hosszú)

Figyelt kérdés
mindig úgy óránként változik hogy jó vagy rossz a kedvem, és totálisan érzem, az életnek semmi értelme, nem tudok órán (néha itthon sem) rendesen odafigyelni és sokat álmodozom, egyre rosszabbak a jegyeim, folyton unatkozok, semmi sem érdekel, keveset eszem és fáradt vagyok (mindig) egyre kevesebb barátom van, mert szerintük egyre ellenségesebb és visszahúzódó vagyok, rendszeresen fáj a fejem, egyre inkább kívánom a szexet (bár lehet hogy ez nem ide tartozik) és sokat gondolkodom azon hogy mennyivel könnyebb volna ha meghalnék, öngyilkos lennék. akkor ez depresszió? mert mindenki azt mondja hogy totál olyan mintha depressziós lennék...mintha annyira tudnák hogy mit érzek... :$

2012. márc. 10. 08:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2012. márc. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
14/L
2012. márc. 10. 08:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Szerintem a Te állapotod nem depresszió. Az ilyen korúak, mint Te / mint azt írtad is / sokat álmodoznak. Ez nem baj! Szedjél vitaminokat, sportol, tanuljál és akarj változtatni ezen az állapoton.
2012. márc. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Lelkesnoname válasza:

Nagyon hasonló állapotban vagy, mint én voltam egy-két éve... Valószínűleg hiperaktiv vagy. Ez a betegség nem azt jelenti, amit sokan gondolnak. A tünetei nagyrészt megegyeznek a felül leírtakkal. Nem leszel öngyilkos, ezen ne is gondolkodj... Az iskolai stressz ezt sokszor megerősítheti benned, ahogy mondtad, romlanak a jegyeid. Foglald el magad valamivel, keress egy hobbit és ne add fel a tanulást! Próbálj megfelelni önmagadnak, de ne mindenkinek, aki a környezetedben van... azért sem, mert ez soha nem fog sikerülni, mindig lesznek a környezetedben olyan emberek, akiknek soha nem fogsz tudni megfelelni, ezt nem fejteném ki és kérlek, ne vedd sértésnek. Nagyon együttérzek veled és szurkolok, hogy túl legyél a ezen a korszakon. Én úgy lettem túl rajta (lehet, hogy ez kicsit komolytalanul hangzik majd...), hogy elkezdtem MMORPG szerepjátékokkal játszani, mint például a World of Warcraft, stb-stb... és sok barátot szereztem. Ettől jobb lett az önbizalmam, de sajnos (és ezt nagyon sajnálom) nem lettem jobban társasági ember. Ha elkezdesz játszani, ne vidd túlzásba. Napi 1 óra bőven elég. Ezeken kívül a fejfájást az esetleges túlsújjal tudnám magyarázni.


Szurkolok neked! Hajrá!

2012. márc. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!