Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem ezt? Hogy szabadul...

Miért érzem ezt? Hogy szabaduljak meg tőle?

Figyelt kérdés

Végzős egyetemista vagyok, már lassan neki kell állnom a szakdolgozatírásnak. Még a témámat nem választottam ki, mert félek. Szeretnék Msc-re menni,de mindig az jár a fejemben,hogy mi lesz,ha a szakdogám nem lesz jó,mert rossz témát választok, az államvizsgát meg elszúrom és nem lesz meg az elegendő pontom a felvételinél? Tudom, hogy nem szabadna ezen agyalnom,mert már annyira félek, hogy mi lesz, hogy még a témámat sem tudom kiválasztani.


Lehet,hogy ez az egész azért van,mert még az alapképzésre is csak pótfelvételivel vettek fel és akkor az anyukám elmondott mindennek, hogy milyen hülye és semmirevaló vagyok, persze ezt nem csak nekem mondta,hanem ismerősöknek is.


Szerintem emiatt van ez a rossz érzés bennem,mert nem akarom, hogy az legyen,hogy nem vesznek fel sehová.

Már nem tudom mit csináljak, próbálok pozitívan hozzáállni, hogy meg tudom csinálni és sikerülni fog,de ez a félelem nem múlik el.


2012. júl. 6. 23:47
 1/4 anonim válasza:
Nekem az egész életem így telt.Ne aggódj,egy idő után el is fogadod magad hülyének!
2012. júl. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Az első vagyok.Nekem ezek a kételyeim és félelmeim elmúltak attól,hogy bár a sok barom egész életemben elmondott mindennek,de idővel rájöttem,hogy százszorta több eszem van mint nekik és mostanra jól pofára estek,mert a sok észlényt állandóan kioktatom,ha hülyeségeket beszélnek.

Szóval csak akkor tudod túl tenni magad,ha szembesülsz a saját képességeiddel.Az meg,hogy hogyan vettek fel valahova az nem jelent semmit,mert lehet,hogy éppen csak rossz passzban voltál a felvételinél.

2012. júl. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem végeztem egyetemet, de ahhoz, hogy lássam anyukád " remek " nevelési módszerét elég a végzettségem.

Nincs önbizalmad, ami nem is csoda ha egy életen át azt hallod amit leírtál. Nem látom hány éves vagy, szedd össze magad, és ha picit kényelmetlen is anyuka szárnyai alól kimászni ahol gondolom mindent megkaptál, keress albérletet, kollégiumot, szállót, ha komoly párkapcsolatod van akár oda költözz el! Addig is amíg otthon vagy, igyekezz minél több házimunkát elvégezni ami elsősorban Téged érint, pl. szobád takarítása, de akár az udvar, a kert rendezése. Nem fogod elhinni amit mondok, de anyukád valószínűleg nem is tudja, hogy Téged lelkileg " kizsákmányol " és jól aszisztálsz hozzá. Tudom egy egyetemista nincs eleresztve pénzzel, de anyagilag is nagyon fontos lenne leválnod a szüleidtől, anyukádtól aki gondolom a bankár nálatok. Többet nem írok, mert ha csak felét megteszed annak amit tanácsoltam már sínen leszel.

2012. júl. 7. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell ilyenek miatt aggódnod. Ha eljutottál idáig, akkor nyugodtan fellélegezhetsz (bárcsak én is itt tartanék már:)).


Nem tudom, hogy melyik egyetemre jársz, milyen szakon vagy, de én az egyetemünk elvileg egyik legnehezebb szakára járok, és még itt sem fordult olyan soha elő, hogy valakit hazazavartak volna, diplomabemutatóról.


Meg egyébként úgy megy (gondolom nálatok is), hogy kiadnak egy rakat témát, amiből lehet választani, és ott látod, hogy melyik tanár melyiket vállalja be (új témát is lehet kitalálni)... Tehát még a folyamatos ellenőrzés is megvan, elmész, megbeszéled vele, hogy mit akarsz választani és segít. Valamint kötelező a külső opponens is, tehát még az is terelget az ösvényen :)


Az államvizsga keményebb dió, nekünk 150 tétel van, és 1 hónap, hogy felkészüljünk rá. Mondjuk valszeg ez is szaktól függ, mert a közlekedésmérnököknek csak 30 tételük van :).


Úgyhogy lényeg a lényeg, ne tessék aggódni, simán fog innen menni. Kevesen jutnak el a diplomáig, innen már nagyon nehéz nem megszerezni azt. Msc-ről nem tudok sajnos semmit, mert nekem is még odébb van.

2012. júl. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!