Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valakinek van valami ötlete?

Valakinek van valami ötlete?

Figyelt kérdés
Eléggé összejöttek pár év alatt a dolgok (5 év feletti szám) amiket nem tudok feldolgozni, folyamatosan csak történnek a rosszabbnál rosszabb dolgok, ajánlottak pszichiátert is, de ilyen helyre nem akarok, menni, csak tele nyomnának gyógyszerekkel. A szüleimmel nem szeretnék erről beszélni, senkivel se. Rengetegszer megfordult a fejemben az öngyilkosság gondolata is. Többször vágtam meg a kezemet, ami 1-2 emberen kivül senkinek nem tünt fel. Úgy érzem senki se szeret, és nem törődnek velem, és fogalmam sincs mit tegyek. Tudom hogy az öngyilkosság, gyáva és önző tett...

2012. júl. 7. 00:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Keress valami hobbit, sportolj!
2012. júl. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Teljesen legyengültem, kb 15 perc után nem kapok levegőt, rosszul leszek, és majdnem elájulok. Alacsony a vérnyomásom, és nem eszek rendesen.
2012. júl. 7. 01:09
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
hasonlóan voltam én is, bár a vagdosásig nem jutottam el. beszereztem 3 (a kezdet óta ez a szám már igen megnőtt) aranyos kis nyuszikát és velük foglalkozom a szabadidőmben. 100%, hogy engem most egy az egyben le fognak pontozni 0-ra, de nem érdekel, nyíltan megmondom, ők nekem rengeteget jelentenek és az egyetlenek, akik tudják, milyen is vagyok én valójában, és megértenek. imádom őket.
2012. júl. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Miért pontoznának le? Jó ötlet egyébként.

[link]

2012. júl. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a beteg aki nem fordul orvoshoz, általában szenved is!

Tehát vagdalódzás helyett szánj rá egy napot, és menj szakorvoshoz. Ha kell hozzá beutaló, akkor először háziorvos.

Bármilyen hihetetlen nem minden beteget tömnek tele gyógyszerekkel!

2012. júl. 7. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
sportolj rendszeresen.
2012. júl. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Mindenkinek ment a zöld kéz. A nyuszis dolog is jó ötlet lenne, de nem rég halt meg a kutyám, szóval állatot nem szeretnék semmiképp.
2012. júl. 7. 10:14
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is évekre visszamenőleg vannak sérelmeim, amiken nem tudok túlesni, de én már megtettem az első lépéseket. Figyelj, ki kell beszélned magadból ezeket, csak az fog segíteni! A pszichológust ajánlom, már csak amiatt is mert öngyilkosságon gondolkodsz. Muszáj ezt a lépést megtenned, hogy segíts magadon. Ha nincs veszteni valód akkor ott a doki aki helyrerak és lehetsz még boldog az életben! Gondolom, te is ezt akarod!

Ha szeretnéd megosztani a problémádat valakivel én itt vagyok, nekem leírhatod.

2012. júl. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Pszichológus. Ő meghallgat, beszélget veled, objektíven átlátja a problémádat, segíteni fog. Nem töm tele gyógyszerekkel (egyébként sosem értettem ezt a tévhitet...)

De ehhez a te elhatározásod is kell. Az itt adott válaszaidból kitűnik, hogy bár szenvedsz, egyelőre nem igazán akarsz változtatni, mert ezt szoktad meg, és az új sokszor félelmet kelt. Csak azt tudom tanácsolni, hogy szedd össze magad. Menni fog! :)

2012. júl. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A pszichiáter ad gyógyszer, a pszichológus nem. Én is ez utóbbit javasolnám.


Na meg azt, hogy valamilyen megbízható személynek (nem feltétlenül családbelinek) meséld el a gondjaidat. Már ez önmgaában is sokat segít, hidd el! Aztán meg több szem többet lát, számos jótanácsot kaphatsz másoktól, hogyan lehetne jobb.

2012. júl. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!