Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Neurózis elviselésére van...

Neurózis elviselésére van valakinek ötlete? (A többi lent)

Figyelt kérdés
Már nagyon rég óta alakalmazkodási problémáim vannak,de nem ilyen,hogy iskola,meg ilyenek,hanem ehhez az egész rendszert nem tudom elfogadni,ami az országunkban működik,meg sok minden mást se...Sok mindent kipróbáltam már,hogy enyhíthessem,de néha még így is kínoz. Pszichológushoz nem járok,meg ha mondanám is a szüleimnek,h kéne,azt hinnék bolond vagyok,ők az ilyesmit nem értik meg...Ha valaki tud valamit ajánlani,hogyan tudnám jobban elviselni,hálás lennék a tanácsért...
2011. szept. 5. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Rendszeres sport.
2011. szept. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
beszéld meg valakivel, baráttal, barátnővel, bárkivel, akiből kinézed, hogy megértene
2011. szept. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit értesz "a rendszer" alatt, mert ettől is függ, hogy mi neurózis és mi nem.


Ha pl. a demokráciával, kapitalizmussal vagy más effélékkel van bajod, az általában nem neurózis, hanem politikai attitűd. Ha azzal van bajod, hogy mondjuk dolgozni kell, az már alapvetőbb probléma, bár az sem feltétlenül neurózis. És így tovább.

2011. szept. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen a politikai dologban igazad van,viszont nem feltétlenül azt értettem a rendszer alatt,hanem mondjuk ami a suliban is van,hogy meg van fordulva az erkölcsi rendszer,hogy pl elítélnek mert mondjuk érdekel a tudomány,holott akkor meg minek járnak suliba,ha őket nem érdekli...Szóval azt akarom mondani,hogy ehhez képtelen vagyok alkalmazkodni...Szóval jobban mondva az erkölcsi rendszerre gondoltam...De a neurózisom nem csak emiatt van...
2011. szept. 8. 09:49
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"ami a suliban is van,hogy meg van fordulva az erkölcsi rendszer,hogy pl elítélnek mert mondjuk érdekel a tudomány,holott akkor meg minek járnak suliba,ha őket nem érdekli...Szóval azt akarom mondani,hogy ehhez képtelen vagyok alkalmazkodni..."


Ehhez nem is kell alkalmazkodni, az iskolákban feje tetejére állított értékrend van, az iskola világa nem a való világ, akik az iskolában a legnagyobb janik voltak, felnőttként többnyire lúzerek, és akik az iskolában háttérbe szorított magányos emberek voltak, általában felnőttként ők a sikeresek (ugyanis az iskolában az erős, a bunkó, a balhés érvényesül, az életben viszont a szorgalmas és értelmes).


Szóval ha az iskola értékrendjével nem tudsz megbarátkozni, az nem probléma, az iskolának köze nincs az élethez.


Tanulni kell, érdeklődőnek kell lenni, dolgozni kell, tisztelni kell a tudást és a munkát, mert ezek fizetődnek ki, nem az, hogy ki vert meg kit az udvaron, vagy ki tud nagyobbat köpni.

2011. szept. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod...és igazad is lehet,ha jobban belegondolok...Csak hát el is kell viselni ezt a 4évet,na de már szerencsére ez az utolsó...
2011. szept. 9. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!