Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet mindezt (lent)...

Hogyan lehet mindezt (lent) bepótolni?

Figyelt kérdés
Nemrég felhívták rá a figyelmem, hogy a gyerekkoromból kimaradtak azok a dolgok, amik egészséges felnőtté tennének. Csak egy egyszerű beszélgetés kapcsán jutottunk idáig, és ez egy jó barátom véleménye volt. Ahogy jobban belegondoltam, valóban így van. Nekem nem voltak gyerekes ötleteim, minthogy építsünk bunkit, tréfáljunk meg valakit. De ha valakinek volt valami ilyesmi, akkor végig gondolás nélkül bele mentem, mert unatkoztam. Nem vettem részt soha a nagy csapat játékokban, nem fogócskáztam, bújócskáztam. Ha mégis beálltam mondjuk kézilabdázni, azonnal tovább passzoltam a labdát, ha hozzám került. Nem mertem semmiben sem a "főszerepet" vállalni. Pl. sosem akartam én gólt dobni, sosem mertem én elmondani a tanárnak, ha valami gond volt. Vagy olyasmire jelentkezni, mint osztálypénz összegyűjtés, vagy hasonlók. Nem játszottam végig, a ki tetszik, kibe vagy bele zúgva című komédiát. Nem voltak barátaim, és konkrétan ellenségeim sem, mert sosem bántottam senkit, de soha nem is álltam ki semmiért. Mégis sokat bántottak, nem azért, mert utáltak, hanem mert gyenge voltam és hagytam, és nekik ez jó móka volt.
2012. júl. 8. 01:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem kell azért kétségbe esni, ilyen a személyiség típusod. Amit leírtál a szangvinikusra jellemző. Mindenbe belefog, belevág, azt sem kérdezi mi is az, a buli a pörgés a lételeme. Na azért osztálypénzt ne bízz rá, mert ebből fakadóan szétszórt is. Egyik személyiségtípus sem rossz vagy jó.


Fel lehet venni más tulajdonságokat, de az nem Te leszel. De sokat lehet fejlődni. Van egy tréning, kommunikációsnak nevezik, én arra járok, alapjaiban változtatja meg a tulajdonságodat jó irányba. Nyugi, nem kell kiállni szerepelni. :) Én az országot is átutazom néha érte.

2012. júl. 8. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!