Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan betegség/személyiség...

Van olyan betegség/személyiségzavar/egyéb, amelyben együtt van jelen a depresszió és szorongás?

Figyelt kérdés
Ha igen, melyek lehetnek ezek?
2012. júl. 10. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem úgy mondta a pszichodoki, hogy a depresszió, szorongás, bulimia, anorexia, stb mind "testvérek" ezért gyakran van közöttük átfedés..
2012. júl. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ritka az olyan depresszió, ami nincs egy kis szorongással megfűszerezve. Sok esetben a depressziót egy bizonyos személyiségzavar váltja ki. Nem vagyok pszichológus, csak arról beszélek, amit átéltem.
2012. júl. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kíváncsi lennék rá, ha tudsz róla beszélni...
2012. júl. 10. 20:05
 4/4 anonim ***** válasza:
igen, ezeket általában együtt szokták megállapítani. van egy konkrét diagnózis, miszerint "kevert szorongásos depressziós zavar". Általában ezt szokták megadni diagnózisnak, meg még valamilyen személyiség zavart. Nekem "szenzitív személyiségzavarom van kevert szorongásos depressziós zavarral". :D olvass utána neten, de az a legjobb, ha elmész pszichomókushoz, és az megmondja mi bajod van, onnantól sokkal könnyebb a gyógyulás is, mert tudod mivel állsz szemben. vannak ellenszerek ezekre, akár viselkedésben, gondolkodásban, akár gyógyszeresen. Onnantól kezd leesni mi is a gikszer belül, és lassan rájössz az ellen viselkedésekre is, hogy mit csinálsz rosszul, amitől ezek kialakulnak.
2012. júl. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!