Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan számolhatnék le végleg...

Hogyan számolhatnék le végleg az önbizalomhiányommal, kishitűségemmel?

Figyelt kérdés
Nem biztos, hogy jó szó, inkább defetizmusnak hívnám, ami bennem van. Felnőtt vagyok, már bőven 30-on túl, tehát elvileg nagyon gáz, hogy ilyen problémám van, de az a helyzet, hogy a szüleim az egész gyerekkoromban mindig a szerénységre és a becsületességre neveltek, ami önmagában még nem baj, sőt, de az annál inkább, hogy mindig volt egy kettős mérce. Vannak a mások, akik a "kinti" életben érvényesülnek és vagyunk mi, akiknek ez úgysem jönne össze, így zárkózottan a kis világunk adhat biztonságot. Aztán amikor kamasz lettem és beleszerettem egy luxusautóba, akkor apám képes volt nekem azt mondani, hogy én egész életem során nem fogok összesen annyi pénzt keresni, mint annak az autónak a vételára. És mikor megkérdeztem, hogy miért kell elvenni az önbizalmat, ambíciókat, akkor azt a választ kaptam, hogy ő jót akar, hogy majd ne csalódjak az életben, hogyha valami nem jön össze. Ő ezzel készít fel. Csak sajnos fordítva sült el, mert olyan sokszor kaptam a csitításokat, minhta mi csak a szerény és alacsony színvonalra lennénk predesztinálva, hogy a lelkem legmélyéig meg is maradt bennem, hogyha belekezdek valamibe, nem nagyon tudok őszintén hinni benne, hogy sikerül. Ha valami bejön az életben, azt mindig úgy érzem, hogy egy nagy ajándékot kaptam érdemtelenül. Holott egészségesebb lenne azt mondani magamnak, hogy az a dolog a munkám, kitartásom gyümölcse. És valahogy úgy érzem, hogy a veszteségeim az életemben ennek a szinte defetista kishitűségnek köszönhetők. Sok jó dolog is volt, de ezek szinte sorra elúsznak, megszűnnek, elvesztem őket, mintha azért történne, mert nem érdemlem meg. Pedig nagyon szeretnék EGÉSZSÉGESEN gondolkodni, lelkifurdalás nélkül élvezni az életet, hinni magamban, az erőmben, kitartásomban, tudásomban stb. Csak nem tudom, hogy miként vetkőzhetném le a kishitűséget, ezt a "nekem úgyse' jöhet össze" típusú idióta pesszimizmust?

2012. júl. 11. 09:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát nagyon nehéz ebben tanácsot adni, mert egész életedben ezt a hozzáállást kaptad és ilyen korban már nehezen változik az ember. Mondhatnám azt, hogy határozd el és akaraterővel menni fog, de azt is merítened kell valahonnan.

Én nem vagyok ilyen, de talán ez a módszer Neked is segítene. Tűzz ki sok célt magad elé, egészen aprókat (megvenni egy kiszemelt drágább ruhát, elutazni valahova ahova mindig is vágytál stb). A lényeg, hogy mindig legyen 1-1 apró dolog ami sikerül és elégedett lehetsz vele. És ha ez megy, akkor már jöhetnek a nagyobb célok is (új kocsi, új munka, új párkapcsolat /ha aktuális/, lakásfelújítás vagy új lakás stb - bármi, amivel elégedetlen vagy).

A lényeg, hogy értsd meg legbelül, helyetted senki nem fog segíteni magadon, tehát ha nem akarod így leélni az életed, akkor változtass.

Sok sikert!

2012. júl. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
nekem is ugyanez a problémám:-S
2012. júl. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#2 - sajnálom, de ezek szerint nem vagyok egyedül.


#1 - köszönöm, ha hiszed, ha nem, sokat segítettél. Azt hiszem, hogy a motiváció az, ami igazán át tudja az embert lendíteni.

2012. júl. 12. 06:50
 4/10 anonim ***** válasza:
próbálj meg szakemberrel bezélni erről, és ha kibeszéled magad, utána könnyebb lesz változtatni, ezt neked kell megváltoztatni, senki nem tudja megtenni helyetted.
2012. júl. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A pesszimizmus mintáját át lehet írni. A szegénységtudatot fel lehet számolni.


Több módszer létezik erre, én mint életvezetési tanácsadó az imaginációs gyakorlatokat és a meditációt tartom a legjobbnak.


Az imagináció egészen a gyerekkorba nyúlik vissza, amikor a minta beépült.


Az érzésekkel kell dolgozni elsősorban, mert a logika itt csődöt mond. Az érzelmi intelligencia fejlesztése, a bőség tudat kialakítása a megoldás.

2012. júl. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tejóééég ! Kérdező. Mintha az írásodat olvasva tükörbe néztem volna !! Lenne kedved beszélgetni ? írsz nekem privátban ?


Hálás volnék érte, olyan ..érettek a gondolataid...

2012. júl. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
5-ödik! Olyasmire gondolsz, mint a családállítás?
2012. júl. 15. 07:01
 8/10 anonim ***** válasza:

A családálltásra abban hasonlít, hogy az érzésekkel dolgozik.


Ha lelkiismeret furdalásod van mert kaptál az élettől valami plusszt az el fogod veszíteni hogy újra a szegény nívón legyél.


Ezért a negatív érzéseket kell kioldani. A bennünk élő gyerek a személyiség része, ő abban hisz, olyan csodákat teremt ami anno szabad volt neki. Ez a rész felelős a spontanitásért és a kreativitásért. Beszűkült a tér ahol alkothat, mert elhitted anno az apádnak, a világ így működik.


A módszer lényege az, hogy a belső gyermek megkap mindent amiért annak idején hiába sóvárgott, ezért a sóvárgás nem ismétlődik újra a felnőtt életedben. A Te mostani felnőtt éned veszi kézbe a dolgokat.

2012. júl. 17. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

No, ez így egy érdekes, de mindenképpen logikus gondolat.

Azt nem tudom csak, hogy ezeket a negatív "önpredesztináló" és gyakorlatilag nagyon romboló tényezőket miként lehet kioltani és átírni az ember agyában. Hülye példa, de ez olyan, mint egy megírt szoftver, ami a számítógéppel mindig ugyanazt teszi. Tulajdonképpen újra kellene formattálni az emberi elme azon részét, ami a társdalomban és az életben az önpozicionálásért felelős.


Nem akarok untatni senkit, de mivel úgy hiszem, hogy nagyon sokakat érint valami hasonló, így talán tanulságos lehet mindenkinek.


A szüleim, mindazonáltal, hogy nagyon jó emberek voltak (már csak apám él) mindketten fiatalon nagyon szerény, alárendelő típusok voltak. (Gondolom ezért is vonzották be egymást.) Édesanyám nagyon alapos és lelkiismeretes volt, de nagyon szolgalélek és szerény. És nem tudta a saját árnyékát átlépni. Ő a becsületességet annyira komolyan vette, hogy képes volt inkább a saját rovására hozni döntést, de a lelkiismeret és a becsület mindenek előtt. Egy nagyon egyenes jellem volt és nagyon tiszta lelkű. Amivel sajnos akaratán kívül is ártott az az, hogy nagyon abba az irányba nevelt bennünket is, hogy szófogadónak, engedelmesnek kell lenni, mindezt egy nagyon belterjes, zárkózott családi körben, nem szerette az idegeneket, féltett minket kisgyerekként, nehéz volt "elkéredzkedni" otthonról. Mindig csak a tanulás, a megfelelés, a házimunka, szorgalom. Nagyon ez az alárendelő attitűd, ami kiszolgáltatottá és szinte edzetlenné teszi az fejlődő gyermeki lelket a világgal szemben. És ugyan felnőttünk, tényleg javakorabeli felnőttek vagyunk, az eszünkkel nagyon sok mindent felfogunk és tudjuk, hogy nem szabad 20-30 éves dolgokon rugózni, de ahogy a pszichológia is mondja, hogy a bevésődéseket nagyon nehéz, ha nem éppen képtelenség "felülírni". Pedig jó volna, törekszem rá. Tehát a felismerés és a tenni akarás megvan.

Apánkkal ugyanaz a baj. Mondjuk ő attitűdre nem olyan csendes és visszahúzódó, velünk szemben mindig is nagy volt az arca, örökké uralni és irányítani akar minket annak ellenére, hogy felnőttünk.

Amúgy a külső dolgokkal szemben ő is alárendelő. Sokszor olyan "kisemberes". Gyerekként megszenvedte a háború nyomorát és képtelen ő is túllépni ezen. (Mi ahogy mi a neveltetésünkön.) A sors megadta, hogy nagyon jó életünk volt a hazai rendszerváltás után, de mi, szinte alig vettük észre. Anyánk ugye szerény és spórolós volt, így gyerekként mondjuk nem voltak alapvető nélkülözések, amikor jóra fordult a család anyagi helyzete, akkor is ők csak kisembernek pozicionálták magukat. Nálunk sokkal csóróbbak és sokkal nagyképűbb és magabiztosabbak voltak a környezetünkben. Sokkal jobban felfújták a kisebb dolgaikat. Az az érzésem, hogy az az egy dolog sajnos önsorsrontó az egész családban, hogy aztán addig ment a dolog, hogy a cég és a jó anyagiak mind elsorvadtak. Nagy lelkiismeret miatt ők senkit nem akartak elküldeni a cégtől, aztán mikor nem volt annyi munka, akkor a sok járulék felemésztett mindent. Ha mi, fiatalok magunkra akartunk költeni, akkor meg szúrós tekintetek jöttek és mindig és folyamatosan az, hogy így is többet kapunk, mint amit megérdemelnénk. Én akkor még, fiatal, pályakezdőként erre reagálva (mivel akkor afféle családi vállalkozásként működtünk) próbáltam nagyon jól teljesíteni, sokat részt vállalni a munkából, kreatívnak lenni, a cégben ésszerűsíteni, átszervezni, új technológiát behozni, és egyszerűen AKÁRMIT tehettem, tehetek, SOHA, de tényleg soha nem tudom pl apám elismerését kivívni. Ő világ életünkben mindig elégedetlen volt velünk. A munkánkkal, a stílusunkkal, a párválasztásunkkal, a tevékenységünkkel, a hobbinkkal stb. Egy állandó lelkifurdalás gerjesztés ment, mert mondjuk engem nem érdekelnek az ő hobbijai. És ha hiszitek ha nem, ez a rendkívül kínos szülő-gyerek viszony, az összes susanforwardi mérgező hangulatával együtt a mai napig megvan, pedig mondom: nagyon javakorabeli felnőttek vagyunk, nagyon nem itt kellene tartanunk.

Ami meg sajnos tényleg minden igyekezet ellenére tehetetlenné teszi az embert, az az, hogy mire mindezt felismertük, mire megérett bennem is és a testvéremben is a változtatni akarás, addigra az anyagi lehetőségek nullázódtak, ma nincs munkalehetőség, nem lehet elköltözni, semmit se csinálni. (Legalábbis nagyon úgy fest.) Sztereotíp dolog lenne mindig is mindenért csak másokat és csak a külső dolgokat okolni, pont ezért is kutatom, keresem azt, hogy én magam mit tehetek a saját sorsomért?

2012. júl. 17. 06:25
 10/10 anonim ***** válasza:

megteheted hogy újraírod a programot.


ehhez arra van szükség, hogy hozzáférj


a hozzáférést módosult tudatállapotnak hívják, a leghatékonyabb módszer a probléma megoldó meditáció


én ezt tanítom, a meditációs módszereket az önsorsrontó minták átírását


először vezetem a gyakorlatot, hogy pontosan oda lyukadjunk ki, ahol fut a program


utána egyedül tudod tovább folytatni, mert a személyiség átalakításához idő kell


ha érdekel keress priviben

2012. júl. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!