Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A közömbös arc milyen érzelmek...

A közömbös arc milyen érzelmeket tükröz? Nyugalmat, vagy inkább kiégettséget?

Figyelt kérdés

Nézegettem az alábbi táblázatot, és azon gondolkoztam, az abszolút semleges arc (tehát a függőleges oszlopban és vízszintes sorban is a "neutral") mit jelenthet vajon?

(Szerintetek hiteles amúgy a táblázat?)


[link]


2012. júl. 13. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkább a kiégettséget, de ennél a palinál annyira nem durva, csajoknál soknak savanyú pics@ ábrázata van.
2012. júl. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ennel a palinal inkabb unalomra tippelnek. Maskulonben "semleges" = semmilyen erzelem.
2012. júl. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Szerintetek hiteles amúgy a táblázat?"


Ezt honnan a p*csabol tudnank? Nem ismerjuk az illetot, minden ember mas...

2012. júl. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem kellemes, szimpatikus benyomást kelt ebben a táblázatban a dupla neutral arc.
2012. júl. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Ennel a palinal inkabb unalomra tippelnek. Maskulonben "semleges" = semmilyen erzelem."


Jogos, úgy kellett volna fogalmaznom, ha valaki sokszor vág közömbös arcot, az a belső béke jele, vagy pont ellenkezőleg, és csak elfedi azt, hogy feszült? Esetleg valami más?



"Ezt honnan a p*csabol tudnank? Nem ismerjuk az illetot, minden ember mas..."


Úgy értettem, hogy a két "elem" kombinációja tényleg ilyen gesztusokat eredményez-e általában.

De tényleg hülye kérdés volt, mert nyilván, hogy még ezek sem elég részletesek, de nagyjából -gondolom- helytállóak.

2012. júl. 13. 18:25
 6/7 anonim válasza:

Az érzelmek tanulmányozásában az arckifejezéseknél a "neutral", semleges arc inkább azt hivatott megmutatni, milyen az, amikor az illető nem igyekszik semmilyen érzelmet kifejezni. Arcizmait elengedi, kifejezéstelenül néz a kamerába. Egyfajta viszonyítási alap, ezzel hasonlítjuk össze a többi arckifejezést.

Sajnos a magyar fordítás ("közömbös") nem teljesen ezt tükrözi, inkább használd rá a "semleges" kifejezést. :)


Pszichológus tanhallgató

2012. júl. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Így már világos! Köszi!
2012. júl. 13. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!