Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti hány éves korotokban, és...

Ti hány éves korotokban, és milyen esemény hatására éreztétek úgy, hogy végre felnőtté váltatok?

Figyelt kérdés
Én még mindig úgy érzem, hogy hiányzik valamiféle "beavatás", hogy éreztessék velem, hogy most már nekem is kijárnak azok a jogok, amik egy felnőttnek, és úgy néznek rám, mint akit komolyan vesznek. Csak elég gáz, hogy közelebb a 30-hoz még mindig gyereknek éreznem magam. Pedig nem vagyok hülye, de az önbizalmam egy nagy 0 (és vannak aki így is képesek egoistának tartani, úgy félreértelmezik a reakcióimat).

2012. júl. 15. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
18 évesen, igazából cukorbeteg lettem, és teljesen önállóan kellett ezt kezelnem.
2012. júl. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

23 évesen, mikor elköltöztem otthonról albérletbe.

Innentől már teljesen egyedül éltem meg, korábban is dolgoztam, csak míg otthon laktam mégsem azt csinálhattam a fizetésemmel, amit szerettem volna, nem mehettem el oda, ahova szerettem volna, nem hívhattam fel azt a lakásba, akit én akarok. Persze biztosan nem akkor váltam igazán felnőtté, csak akkor úgy éreztem.

Ez úgy szerintem az idővel jön magától, egyre felnőttesebben, komolyabban viselkedik az ember, tervezi az életét.

Meg mikor már nem tud azonosulni a fiatalok életével, a bulizással, a szóhasználatukkal, a viselkedésükkel, akkortól már felnőtt.

2012. júl. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
22 evesen, amikor az elso mumkaltatomnal rajottem, hogy el tudom magam tartani, nem fuggok mar a szuloktol.
2012. júl. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Én 35vagyok,és még nem éreztem ezt.

Akit az istenek szeretnek,örökre meghagyják gyereknek! :)

2012. júl. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nemvolt egy meseszép gyermekkorom 2volt öngyilkossági kísérletem, és nemtudok megszabadulni egy fránya pszichiátertől, és még 18sem vagyok. Nem tudom milyen gyerekként élni, gondokkal nem törődni, mások gondjaival nem foglalkozni.. De így érzem jól agam ls semmit nem változtatnék az életemben, mert akkor nem juthattam volna soha el odági mint most és nem ismerhettem volna meg számomra sokat jelentő embereket..
2012. júl. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnálom 5-ös, de mért nem tudsz megszabadulni a pszichiáteredtől? Mondd, le azt csá!
2012. júl. 16. 17:16
 7/10 anonim ***** válasza:
Próbáltam már. Mi volt rá a válasz? Felhívta az anyám, hogy nekem feltétlenül mennem kell, és h ilyen nincs hogy nem. Szemét a nő..
2012. júl. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Amikor 26 évesen elköltöztem otthonról a párommal(aki most már a férjem).Másik országba költöztünk, fel kellett nöni a feladathoz, csak egymásra számíthattunk, el kellett magunkat tartani, nem volt más választás :). De még ugyanolyan bolondok vagyunk, pedig én már elmúltam 30. Kedves kérdezö, azt nem irtad, de ha otthon laksz szülökkel sajnos ez igy fog maradni. Ha szüleim látogatóba jönnek hozzánk, ök még mindig a pici kislányukként kezelnek, ami annyira nem zavar abban a pár napban, de az együtt lakás már nem menne :))
2018. jún. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Először is nagyon köszönöm a válaszod, de megkérdezhetem, hogy hová költöztetek? Csak mert én is fontolgatom, de nem tudom, hogy hová érdemes. Az az érzésem Nyugat-Európát elárasztották a migránsok sajnos. :(
2018. jún. 13. 22:11
 10/10 anonim válasza:
Szia kérdezö! Most láttam csak hogy irtal, utolso vagyok. Mi Ausztriába költöztünk, de mi egy kisvarosban lakunk és dolgozunk, szóval itt nincsenek olyan nagy arányban.Persze Bécsben sok van, de nem zavaró.Ha külföldi munkavállaláson gondolkodsz, akkor azt mondom hajrá :). Mi csak nyertünk vele!
2018. jún. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!