Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elég lenne csak gyógyszer?

Elég lenne csak gyógyszer?

Figyelt kérdés

Coaxil szedek 3-szor naponta és Rivotrilt. A pszichiáter kábé 15 percet szán rám, hogy elmondjam éppen mi van velem, ennyi. Felír egy újabb adag gyógyszert és kész.

Velem van a baj, hogy nem sikerült eddig kigyógyulnom az állandó rosszkedvből és az aggodalmaskodásból? Úgy érzem beszélgetésre lenne szükségem nagyon sok olyan gondom van amit nem tudok megbeszélni mással. Tavaly Paroxatot és Xanaxot szedtem, akkor is állandóan pánikoltam mindenért, egyszerűen az a baj, hogy félek mindentől ami új. Félek elkezdeni új dolgokat, félek még állásinterjúra is elmenni, állandóan rettegek. A gyógyszerek nem azért lennének, hogy oldják ezt az állandó szorongást? Gondolom azért pszichoterápia is kellene, nem?

Valaki tud megoldást erre? Van még valaki hasonlóképpen, vagy aki már túltette magát a folyamatos rettegésen, írna egy pár biztató sort?



2012. júl. 17. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van rá megoldás. Természetesen nem a népegészségügy, ha nem tudnád az élni akar belőled, nem segíteni. Minél szarabb helyzetben vagy, annál többet kereshetnek rajtad nem beszélve a többi szektorról.

Beszélgetni lehet, olyan emberrel aki elhivatott abban, hogy a legjobb tudása a toppon legyen, mert a mindenki a legjobb tudása szerint segít.. A többieknek meg bocsássatok meg, mert nem tudják mit cselekszenek!

2012. júl. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem igaz, amit az előző ír. A népegészségügy nem akar rajtad meggazdagodni, hanem meg akar tőled szabadulni, úgy hogy a gyógyulásodhoz adja a szükséges eszközök drágábbik felét, a gyógyszert, és a tanácsot. Többet nem adhat. ha megfogadod, megfogadod. Ha nem, nem. A terápia másik részét neked kell adnod. nevezetesen a bizalmat, az élni akarást, az életmódváltást. Már ha élni akarsz. Kérdezem, mit várnál az állami pszichiátertől? Üljön az ágyad mellé? A pénzes pszichiáter az, aki csak áltatni akar, jó sokáig. Mert te vagy az ő életforrása. te viszed neki a pénzt. érted te ezt?

De ez nem újdonság!

Az állami egészségügy már csak ilyen! Ő adja az eszközt ingyért, de az élni akarást magadtól várd el. Magadat szidjad, ha nem tudsz vele élni.

2012. júl. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hülyeség ezen vitázni, nem csak a pénz körül forog a világ.


"Gondolom azért pszichoterápia is kellene, nem?" Én is gondolom.

2012. júl. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Második válaszoló, a társadalomnak pont ilyen frusztrált gyökerekre van szükségük, mint te vagy. Bár biztosan annyival frankóbbakat mondasz nálam, hogy azért ilyen alacsony a százalékod mert nem bírják az igazságot az emberek, és nem azért mert egy vagdalkozó gyökér vagy. Ha nem vetted volna észre, nem kérdeztem szóval leszarom hogy szerinted igazam van-e. De inkább keresd másokban a hibát, és javalld ezt másoknak, így nem kell szembesülnöd azzal ami vagy.
2012. júl. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"a népegészségügy...élni akar belőled, nem segíteni"

Pont így gondolom. Végülis ő felírja a gyógyszert, én megveszem, ennyi. Nekik.

Én meg még mindig rászorulnék a beszélgetésre csak nincs heti (alkalmankénti) 7-8 ezer Ft-om. Sajnos.

2012. júl. 17. 19:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Részben én is ezektől szenvedek! Xanaxot én is szedtem, de semmi javulást nem éreztem, és csak rászoktam! Sikerült leraknom így most vitamint, gyógyteát, meg gyógynövényes gyógyszert szedek! Sajnos kevés a gyógyszeres kezelés, a xanax nekem sem ért semmit! Van aki ajánlotta, hogy menjek el pszichiáterhez hogy majd ír fel antidepresszánst, de utánaolvastam és inkább nem mertem bevállalni! Én egy bizonyos dologtól félek! Ha gondolod írj nyugodtan, ugyan MÉG nem sikerült ebből kigyógyulnom, de már látom a fényt az alagút végén! Sajnos ehhez idő kell!
2012. júl. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!