Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyenkor mi a teendő? Ilyen...

Ilyenkor mi a teendő? Ilyen létezik? Ez normális? (Pánikbetegség)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a problémám, hogy pánikbeteg vagyok. Körülbelül fél éve ezzel szenvedek. Egy ideig azt hitték testi bajom van, de voltam teljes kivizsgáláson és testileg teljesen egészséges vagyok. Voltam pszichiáternél is és ő megállapította, hogy pánikbeteg vagyok. Jelenleg gyógyszeres kezelés alatt állok, 0.5-ös Xanaxot írt fel, amiből lefekvés előtt kell bevennem egyet és ha rosszul vagyok akkor egy felet. Egy hónapja tart a kezelés, most kellene visszamennem kontrollra, de az orvos szabadságon van még egy hónapig. Az a problémám, hogy egyre gyakrabban vagyok rosszul és van olyan mikor egy egészet kell bevennem, hogy jobban legyek. Egy nap többször is rosszul vagyok, de minden alkalommal nem vehetek be gyógyszert így próbálom elviselni de nem mindig megy. Szerintetek mi a teendő? Mièrt nem hat a fél?? 18/L
2012. júl. 21. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Valami szorongásoldót kéne szedned,nem nyugtatót.Az csak kezeli az éppen aktuális pánikrohamot,nem meggátolja hogy kialakuljon.Válts orvost.
2012. júl. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is orvosváltást javaslok. Nagyon nem jó,hogy ilyen fiatal lánynak pont xanax-ot ír,ami igen súlyos függőséget okoz. Nem hiányzik neked a bajod mellé plusz egy függőség is. Vannak jobb gyógyszerek,és mellesleg én a pszichoterápiában is hiszek, enyhébb gyógyszer mellé kiegészítésnek a legjobb. Ne sajnáld rá az időt/pénzt egy jó pszichológusra/pszichiáterre! Természetes,hogy egyre több kell a gyógyszerből,ez olyan,mint a cigi,alkohol,drog,stb,egy idő után a szervezet hozzászokik,és az adott hatáshoz egyre több anyag kell. Ez sajnos így van. De szerintem teis tudod,hogy sok mellékhatása is van a függőség mellett,és ahhoz még túl fiatal vagy. Keress másik orvost és egy jó szakembert,akivel beszélgethetsz a problémáidról.
2012. júl. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem orvost kell váltani, hanem el kell menni a rendelőbe, és megmondani az épp rendelő dokinak, hogy kezelés alatt állsz, de kevés neked a nyugtató. Kérd meg, hogy vizsgáljon meg, és írjon neked antidepresszánst. Tipikus pániktüneted van. De a panaszoddal elmehetsz a háziorvoshoz is, majd ő kitalál valami megoldást. Ha egyre növeled a xanax mennyiségét, csak még hamarább jönnek a rohamok.
2012. júl. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Most már legalább eltudok indulni valamilyen úton.
2012. júl. 22. 00:53
 5/6 vakondka válasza:
Mindenképpen válts orvost. A xanax erre nem jó, inkább Citalopram, vagy hasonló gyógyszerre van szükséged és sokkal jobban leszel. (saját tapasztalat)
2013. aug. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én tizensok évvel ezelőtt, 20-22 éves korom környékén voltam pánikbeteg, az első pár hónapban elég sok rohamom volt nekem is, és kialakult jópár fóbiám is.

Az első és legfontosabb, hogy TELJESEN MEGGYÓGYULTAM, sőt, bizonyos fóbiáimból annyira felépültem, hogy most már egy átlagembernél is kevésbé aggódom bizonyos helyzetekben!

Szóval a lényeg, hogy ki lehet belőle gyógyulni!


Én sokat foglalkoztam akkoriban azzal, hogy mitől szoronghatok, és mit tehetek ellene. Kitartóan, kis lépésekkel haladtam. Nem ijedtem meg hosszútávon egy-két visszaesésnél. Elmentem pszichológushoz, az fontos a gyógyszer mellett, hogy tisztábban láss...


Szóval neked is sok-sok kitartást kívánok, meg fogod tudni oldani, és kigyógyulhatsz belőle teljesen! Hajrá hajrá! :)

2018. nov. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!