Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha mostanában...

Mit tegyek, ha mostanában gyakran rámjön egyfajta "összegzés" érzése és úgy érzem, hogy hamarosan meghalok? Nem vicc már régebben is volt ilyen egyszer.

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és mostanában gyakran rámjön a merengés arról ,hogy milyen is volt az eddigi életem , az ismerőseimre gondolok , a családomra ,az élményekre , mit rontottam el és mit nem de a lényeg ,hogy egyszerűen nem tudom "elképzelni" a további életem lefolyását. Talán ez valami kiégés vagy nemtudom. Egy éve kezdődött ez az egész szörnyüség amikor egyszercsak rosszul lettem munka közbe, valószínűleg egy elég durva pánikroham lehetett , és "derealizációs" állapotba kerültem , 1 hét alatt elmúlt , újra jól voltam aztán váratlanul a suli kezdés előtt újra előjött ez az állapot és akkor "ismerkedtem meg" a depresszióval is.
2012. júl. 24. 18:05
 1/3 A kérdező kommentje:
És akkor éreztem ezt kb. hogy itt a vég nekem nincs tovább , sajnálom majd más élni fog boldogan te meg szenvedésre vagy ítélve. Ez aztán jobb- rosszabb - jobb - rosszabb lett. Aztán felkerestem egy jó pszichológust és a helyzet az ,hogy talán azért lett ez mert 4 éve egy új suliba mentem ami egy rakás **** ahelyett ,hogy az ismerőseimmel jártam volna egy jó gimnáziumba. Ahol egyedül maradtam és szép lassan szorongásos lettem , már a családtagjaimmal sem tudtam rendesen beszélni, begubóztam , szánalmasan viselkedtem.
2012. júl. 24. 18:06
 2/3 A kérdező kommentje:

Lehetséges talán ,hogy ezek miatt az agyam talán ráállt egyfajta boldogtalanságra vagy nem tudom. Vagy pedig kerülőutat csinált ezzel az egész "betegséggel" ,mert nemtudtam elfogadni ,hogy mekkorát hibáztam...

Ma meghallottam a rádióba egy ákos ( ... ) számot aztán elöntött a letargia kb azóta így vagyok...

2012. júl. 24. 18:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a bajod hogy depressziós vagy, de ez orosolható

Meg kené találnod a depressziós okát

Ért nagyobb trauma mostanság esetleg a családban valami vagy közeli barátok elvesztése? Ha megtalálod a depressziós okát és elbeszélgetsz valakivel akkor talán segíteni fog.

2012. júl. 25. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!