Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Okozhat egyszeri marihuána-túl...

Okozhat egyszeri marihuána-túladagolás hosszan tartó depressziót, egyfajta lelki törést?

Figyelt kérdés
Tíz éve történt, először próbáltam ki a füvet, mivel fogalmam sem volt az erősségéről, töményen (így adta egy "jóakaró"). Nagyon brutálisan megütött az anyag pánikoltam, egy hétig beteg voltam utána. Azóta úgy érzem, sokkal színtelenebb lett a személyiségem, állandóan borúlátó és motiválatlan vagyok. Összefügghet a két dolog?
2011. febr. 22. 19:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A tíz év elég hosszú idő, de azért én pszichológussal vagy addiktológussal (szenvedélybetegségekkel foglalkozó szakember) beszélném ezt meg. Annyi mindentől lehet, ha valaki hasonlót élt is át, lehetnek egészen mások a körülményei, korábban átélt élményei, családi hajlam stb. Nem érdemes sokáig halogatni és szenvedni, néhány beszélgetés is sokat segíthet. A www.lelekbenotthon.hu-n érdemes még körülnézni.
2011. febr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 kedves mosoly válasza:
Ere jó példa a Fapofa című film.. egyszer nézdmeg ha teheted!( szinte nézd meg szól )
2011. febr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%

Igen, sajnos igen. Akiben van valami látens hajlam, azt sokszor meglepően kis adag drog is úgy felszínre hozza, hogy az megmarad végleg.

A hajlam ilyenkor nagyon erős az emberben és lehet amúgy is elő jött volna, de a drog ilyenkor olyan mint egy katalizátor.

2011. febr. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
20%
A marihuánát nem lehet túladagolni. Egyébként meg mostmár legalább látod hogy nem kell drogozni, de persze megértem egyszer mindent ki kell próbálni stb. Hosszú távon nem hiszem hogy fenn marad ez az állapot, valami más lesz a háttérben. Talán életmódot kéne váltanod, írhatnál kicsit magadról, mi a hobbid, hogy élsz, családi állapotod stb..
2011. febr. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%
Nem, nem okozhat ilyesmit.
2011. febr. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
Ismerek olyat, aki a füvescigi után lett pszichotikus majd kiderült, hogy skizofrén, mondta a doki, hogy lehet ha nem szívott volna, az egész életét nyugton leélte volna, a betegség manifesztálása nélkül.
2011. febr. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
19%
Utolsó... Nekem a nővérem keresztanyjának a nagymamájának a kutyájának a gazdájának az unokatestvére meg belehalt egy slukkba.:D
2011. febr. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

"Okozhat egyszeri marihuána-túladagolás hosszan tartó depressziót, egyfajta lelki törést?"


Túladagolás nélkül is okozhat ilyet a marihuána. Ahogy az alkohol is. Aki hajlamos a depresszióra, abból kihozza.


"Azóta úgy érzem, sokkal színtelenebb lett a személyiségem, állandóan borúlátó és motiválatlan vagyok. Összefügghet a két dolog?"


ÖsszefüggHET, de az okságot nem lehet bizonyítani ilyen esetben.

2011. febr. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
13%
NE SZÍVJ MARIHÓNALJÁT : D
2011. febr. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%

Marha vicces vagy, aki a kutyájának a nem tudom kijével jöttél elő.

Egy haveromról van szó.

2011. febr. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!