Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan érhetem el, hogy egy...

Hogyan érhetem el, hogy egy osztrák pszichiáter ugyanazt a gyógyszert írja fel nekem, mint a magyar, ha alig tudok németül?

Figyelt kérdés

Hamarosan az egész családdal Ausztriába költözünk és már egy éve egy Sertralin Sandoz nevű antidepresszánst szedek. Csak a gyógyszer szedésével tudok normálisan viselkedni.


Ausztriában kapható ilyen gyógyszer, vagy valami amiben ugyanez a hatóanyag van? Ha alig tudok németül, mit mondjak az osztrák pszichiáternek, hogy ezt a gyógyszert továbbra is felírja nekem. Azt talán el tudom magyarázni, hogy már egy éve ezt szedem és azóta normális emberként viselkedem, de előtte a depresszióm miatt féléletet éltem, ez szerintetek elég indok, vagy megtagadja a gyógyszer adagolását és elküld valami helyi kezelésre előtte?


Ausztria túlfelére költözünk, Svájc felé, ezért nem megoldás, hogy továbbra is Magyarországra járjak a dokihoz, ráadásul senki se tudja a családból, hogy ilyeneket szedek, mert a család egyik fele szélsőjobboldali paranoia miatt minden mentális gyógyszert ellenez, a másik fele meg vallási okok miatt.



2012. júl. 30. 11:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez komolyan gond? Hogy érnéd el? Ha nem beszéled a nyelvét, keresel valakit, aki lefordítja, amit mondasz. Akár már előre leírva egy papírra. Izgalmasabb kérdés, hogy hogyan jársz olyan pszichiáterhez, akivel nincs közös nyelvetek. Amúgy angolul szoktak tudni jól. A gyógyszer neve helyett (mellett) sokkal inkább a hatóanyaga az, amit meg kell neki mutatnod, ehhez meg pl. megkérheted a pszichiáteredet, hogy írja le a kollégának, vagy kiírod te magad a betegtájékoztatóról.
2012. júl. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tekintve, hogy ennek a gyógyszernek a hatóanyaga maga Sertralin, elég ezt és a hatóanyag mennyiségét (50 vagy 100 mg) felírni egy cetlire.

A legjobb, ha viszel egy javaslatot az itteni orvosodtól, (mert azért bemondásra egy orvos sem szívesen írogat fel ilyen gyógyszereket) a lényeget érteni fogja belőle.

2012. júl. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!