Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdek bekattanni. Mit tegyek?

Kezdek bekattanni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy olyan mentális betegségem hogy szociális fóbia. Keveset vagyok emberek közt, nem is nagyon merek, idegenekkel sőt távolabbi ismerősökkel sem beszélek stb szoval aki utánanéz mi ez a betegség megtudja a tüneteit.

Mar évek óta szenvedek benne, nem volt meg párkapcsolatok sem sőt semmi csók sem.

Általában dühös vagyok, sok apróság is folbosszant, törni húzni tudnék, most h kicsit levezessem a feszültséget, egy kivágott fa törzset vertem baltával.

Meg az is felhuz ha valaki kiabál a kozelemben. Ugy érzem nem bírom tovább, persze öngyilkossági kísérleten meg nem gondolkoztam. Azt is érzem h túl nehéz az élet számomra és sosem lesz jobb.


Pszichologushoz most kezdtem járni, meg nem tud mindenről.



2012. júl. 21. 16:15
 1/4 A kérdező kommentje:
21/F
2012. júl. 21. 16:21
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A pszihologusnak mond el mindenkepp mit erzel,ö mindennap talalkozik iyen esetekkel,es ezeken a dolgokon ö nem fog csodalkozni,csak igy tud segiteni.Mar az is jo hogy elkezdted a terapiat,es jo lenne ha keresnel forumot,ahol hasonloak vannak mint te,sokat megtudsz masokrol is,es erezni fogod hogy nem vagy egyedül,en is hasonloan voltam,amikor panikban szenvedtem.
2012. júl. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!


jó pár dolgot elmondtam már a pszichológusnak, de ezeket az idegességeket még nem. Eddig 1* voltam még.


Fórumokat sajnos nem ismereke, meg szerintem nem is nagyon van.


Egyébként mennyi idő egy ilyenből teljesen kigyógyulni?

2012. júl. 21. 18:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Pszichiáter kell neked, és nem pszichológus. Ő írhat neked gyógyszert is, meg adhat egyéb terápiát is, módszereket a pánik levezetésére. Jó gyógyszerrel, jó terápiával kb 3 hónap. Ha betartod. Ha nem, akkor akármennyi. Olvashatod itt: van aki 10 évekig szenved. A gyógyszerét nem szedi, terápiát nem tart, de mindig megkérdezi, hogy ihat e alkoholt? Nos ők azok akik rendkívül nehezen gyógyulnak.
2012. júl. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!