Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez tényleg kényszerbetegség...

Ez tényleg kényszerbetegség lenne? Egyre zavaróbb, már a barátaimat is kezdem elvesziteni, mert hülyének néznek.21/L

Figyelt kérdés

Arról van szó hogy bizonyos dolgokat ellenőriznem kell többször is, mert különben nem tudok másra figyelni, nem tudom magam jól érezni. 3 részre különiteném hogy mik vannak.

Az 1. az hogy nem tudok addig elaludni amig nem gondoltam át, és néztem meg nagyon sokszor, hogy bezártam e a bejárati ajtót, hogy a hűtőt nem hagytam e nyitva véletlenül, vagy hogy a tűzhely ki van e kapcsolva (elektromos főzőlap) hiába nem is főztem én semmit, mégis ellenőrizgetnem kell mert kitudja nem e mentem neki véletlenül a gombnak, másik ha rágyújtottam lefekvés előtt, akkor a hamutálat is meg kell néznem sokszor, mert félek hogy valahogy meg gyulladnak a csikkek..

A 2. az amikor készülődök valahová, akkor pontos sorrendem van arra hogy miket kell megcsinálnom, például tusolás, fogmosás, dezodorral bekenni magam utánna a smink. Már készülődés közben is muszály vissza ellenőriznem többször, hogy biztos nem felejtettem e el fogat mosni, vagy biztos bekentem e magam dezodorral, vagy biztos mind a két szememet kifestettem e teljesen. A 3. része is ahhoz kapcsolódik mikor elmegyek itthonról. Pontos gondolat sorrendem van arra hogy a lakásban miket kell ellenőriznem, pl megintcsak a tűzhely, ajtót bezártam e, az ablakokat bezártam e, az állataim ketrecét bezártam e, meg még jópár ilyen dolog a lakásban. Amikor végre elmegyek otthonról, akkor pedig újra ellenőriznem kell gondolatban, hogy megtettem e az összes lépést, de nem hagy nyugodni a gondolat és miután kilépek otthonról az első kb 2 órában nem tudom magam felszabadultan érezni, mert újra és újra ellenőrizni kell ezeket a dolgokat. Ezért amikor a barátnőimmel vagy bárkivel találkozok, az első pár órában alig beszélgetek velük, én magam sem tudok felszabadultan mesélni semmiről nekik, mert úgy érzem még nem ellenőriztem le elégszer ezeket a dolgokat, és nem tudok nyugodt lenni, nem tudok rájuk koncentrálni addig. Néha meg is kérem őket hogy most maradjunk csöndben 1 percig, mert ha ők beszélnek akkor az is zavarja a gondolkodást. De persze mikor megtudták hogy pontosan miken gondolkozok és hogy nem is egyszer, eléggé furcsállották, és emiatt már nem is keresik annyira a társaságom, mert ki akarna csöndbe ülni 2 órán át. :/


2012. júl. 31. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Igen, ez tényleg az.
2012. júl. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És hogyan lehet ettől megszabadulni orvos nélkül?
2012. júl. 31. 17:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Pszichológussal.
2012. júl. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát sanszos,bár esti lefekvési rituáléi sztem mindenkinek vannak.... Én pl lefekvés elött mindig kifújom az orrom és iszok vizet,ez is akkor kényszerbetegség?
2012. júl. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kényszeres beteg vagy. Itt egy cikk a sok közül: [link]

Szerintem járj utána ennek, ismerd meg a betegséget és fordulj szakemberhez. Együtt lehet ezzel élni, de lássuk be a mániás ellenőrizgetés nélkül még jobb lenne! Harcolj ellene, és próbáld meg az ellenőrzések számát csökkenteni. Ha eddig 5-ször nézted meg hogy mindent ki kapcsoltál e, bezártál e, akkor próbáld meg kitűzni magad elé mint fontos célt, hogy jövőhéttől csak 4-szer nézed meg. És szépen csökkented az ellenőrzések számát. Ideális lenne ha csak 1 szer ellenőriznéd le a háztartást lefekvés előtt, vagy mielőtt elmész otthonról. És tényleg érdemes pszichológushoz fordulni, ő tud segíteni ennek a kényszeres betegségnek a leküzdésében, mérséklésében.

2012. aug. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is ez vagyok. 6-szor 7-szer (!) ellenőrzöm, hogy bezártam-e az ajtót, lekapcsoltam-e mindent, hogy semmi nem tud-e kiégni vagy bajt okozni... Sosincs biztonság érzetem, mindent újra és újra le kell ellenőriznem, sőt, listákat készítek. Mit kell venni, mit kell csinálni stb. Én pszichológushoz járok ezzel.(meg sok mással is)
2012. aug. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!