Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni kényszerbetegs...

Mit lehet tenni kényszerbetegség ellen? (a gyógyszereken, orvosokon kívűl)

Figyelt kérdés
2012. jún. 26. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Leírod mi a kényszerbetegséged? Úgy könnyebb lenne válaszolni.
2012. jún. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit. Hisz nem is tudod, mitől van? De hát miért olyan nagy dolog elmenni az orvoshoz? Még az ősember is elment a sámánhoz, vagy javas emberhez, ha baja volt.
2012. jún. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tessék:

Azzal kezdődött az egész, hogy mindig 70x leellenőriztem, hogy üres-e a táskám, majd, hogy teljesen becsuktam-e a hűtőt...

De mostmár: Nem hiszem el ha valami üres (pl. hogy megettem-e a joghurtot teljesen), rendet raktam, egy pár hete, és azóta nem hiszem el, hogy minden felesleges dolgot valóban kidobtam, és az összes tárgyat egyenként leellenőrzöm folyamatosan, és sosem hagyom abba, soha nem nyugszom meg. De mostmár az összes többi helyiségben ezt csinálom, és mielőtt egyik szobából a másikba átmennék, végigellenőrtöm az összes tárgyat, és utána még visszatérek legalább 3x, percenként megnézem, hogy összekoszoltam-e a falat, a bútorokat vizsgálgatom egész nap, hogy rendesen illeszkednek-e, az ágy két sarka ugyanolyan távol van-e a faltól (vonalzóval óránként lemérem a parkettától számítva), a falakon nézem a festéshibákat, a szöszöket a földön, ha kinyitok egy könyvet folyamatosan ellenőrizgetem, hogy nem maradt-e ki egy oldal...

Szóval valami olyasmi, hogy mindent tökéletesen az ellenőrzésem alatt akarok tartani...MIndig egy térkép van a fejemben, tele feladatokkal, hogy hol még mit kell megcsinálnom.

Valahogy így tudnám megfogalmazni.

És mivel soha nem vagyok kész, mindig ideges vagyok, és nem tudom, hogy mit felejtettem el.


És nagyjából tudom, hogy mi az oka. Eleve maximalista vagyok, tökéletesen meg szeretnék csinálni mindent, s mivel most nem mennek olyan jól a dolgok, ezért ez még tovább fokozódik...

És nem nagy dolog elmenni orvoshoz, de ő automatikusan gyógyszert akarna adni, és én azt viszont nem szeretném. A gyógyszerek általában csak átmeneti megoldást tudnak nyújtani.

2012. jún. 27. 11:38
 4/8 anonim ***** válasza:

Gondolom nem vagy orvos, hogy így kijelented "gyógyszert kapsz ami nem használ"

Irány az orvos! Addig pedig járművet ne vezess, mert baleset után nem tudsz visszamenni megnézni az illesztékeket és a festéket.

2012. jún. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen gyógyszereket ad. Vannak terápiák is. Érdemes lenne elmenned hozzá, mert ez már súlyos kényszerbetegség, és minél jobban halogatod, annál súlyosabb lesz.
2012. jún. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"És nem nagy dolog elmenni orvoshoz, de ő automatikusan gyógyszert akarna adni,"


Ez a legbutább sztereotípia .

Leírom neked hogy értsd: A betegségeket túlnyomórészt az orvosok gyógyítsák meg. Ezért el kell menni hozzájuk. Ennyi.

Ha nem akarsz nem menj. Élj, ahogy tudsz.

2012. jún. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia!


Nekem nem ennyire súlyos, de nekem is volt/van. Melóhelyen (egy üzletben), egyedül vagyok, és van sütő meg minden. Nah, valamikor fél órát is igénybe vett az esti zárás, ami 5 perc alatt meglenne. Már lefényképeztem. Képes voltam a metró megállóból visszamenni. Ha végre hazaindultam, izzadt a tenyerem, összeugrott a gyomrom. Átkerültem egy másik boltba, ahol több minden van. Vízforraló, ventillátor. Hát, itt is még fél órátat (ha nem többet) bent töltöttem csak az ellenörzésekkel. Nem hittem el, hogy le van kapcsolva, pedig láttam, hogy a nullán van a kapcsoló. Itthon is kijött a dolog. Reggeli kávénál vagy hatvanszor megszagolam a áztűzhelyet, hogy biztos? Hajvasaló és hajszárító ellenőrzés hatvanszor (nem is használtam). Ajtó bezárása. Tévé stb kikapcsolása.

Valahol olvastam, hogy gondolkodjak el rajta, hogy mi történné, ha úgy maradna. Nehéz volt. Magamra erőszakoltam, hogy csak háromszor nézem meg és nem megyek vissza. Két hónap alatt eljutottam addig (ideggörcsök közepette), hogy legalább itthon mindent max kétszer nézek meg. Melóhelyen a sütő mumus még mindig, de már nem késem le miatta a közlekedési eszközömet. Nehéz, és tudom, hogy bármikor visszaeshetek. Ha fáradt vagyok, akkor is húzós. Ha elég erőtm érzel magadban, próbáld meg hangosan kimondani,: Megnéztem a falat, és nincsen összekoszolva. Ha kétkedsz benne egy óra után, logikai úton erőltesd rá magadat, hogy nem lett piszkos. Remélem tudtam segíteni :)

2012. júl. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tudtál rajta segíteni. Ezeknek a betegségeknek az a legrosszabb tulajdonságuk, hogy a betegnek szégyenérzetet okoznak, ezért nem mennek el az orvoshoz. Akár a pánikbetegség. Sztem ez is egyik válfaja. Pedig a gyógyszer, és a terápia nem a gondolkodást, és a szükséges óvatosságot nyomja el, hanem az agy görcsös kínlódását csökkenti normális mértékűvé. Ezért kell az orvos.
2012. júl. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!