Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen terápiát lehet alkalmaz...

Milyen terápiát lehet alkalmazni trich (kényszeres hajtépés) ellen?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 10. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kombináltat: pszichoterápiát és gyógyszeres kezelést, illetve önmagában pszichoanalízist, ha elbírja a beteg személyisége.
2012. ápr. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azon kívül, ogy megtömik a pacienst pirulákkal vagy elemzik a nehéz gyerekkorát, milyen konkrét leszokási módok vannak? Terápiás csoportok?
2012. ápr. 10. 22:05
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
A tricho... szal aki a szőrzetét tépkedi, neki terápiakánt az mondták, h a kitépett hajat, stb. ragassza egy füzetbe, így látni fogja, mennyit szed ki.
2012. ápr. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És ha a a kitépett haj illetve a kopszságtól való félelem csak tovább növeli a stresszt illetve rombolja az önértékelést? Kényszerbetegeket plusz nyomás alá tenni nem épp bölcs megoldás.
2012. ápr. 13. 10:37
 5/9 anonim ***** válasza:

itt olvasgassál, talán több hasznát veszed, mint amit itt leírtak:


[link]


De ha neked volnék először kipróbálnám a homeopátiás szert , amire nem lehet rászokni. Oldja a feszültséget , de nem kábít, mint az antidepresszánsok Ez a SEDATIF PC Olvass erről is :

SEDATIF PC - Szerek listája - Homeopátia.info.hu

2012. ápr. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem is tudtam, hogy ennek ez a neve. Ötödikes koromban estem bele ebbe a "betegségbe". Sokat tépkedtem a hajam, de mindig csak a fejem tetejéről, egy csomóból. Mindig hajpántot hordtam, így nem látszott, mert a frufrum hátracsapva eltakarta a foltot. Anya pszichológushoz vitt, semmi értelme nem volt, mert semmi pszichés alapja nem volt. Ha nem a hajam tépem, akkor a körmöm rágom, ha azt se, akkor kapargatom az arcomat.. szóval mindig csinálok valami kényszermozgást... :( anno én úgy szoktam le a hajtépésről, hogy egyszer megnéztem hátulról a hajam, megláttam mekkora a folt, és teljesen magamba fordultam, hogy milyen ronda és miért csináltam ezt... onnantól kezdve mindig sapkában jártam, szégyelltem, és ez a szégyen gyógyított ki a hajtépkedésből. Gondolom nem segítettem, de azért elmeséltem, hátha mégis.
2012. ápr. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Létezik valamilyen terápiás csoport vagy hasonló?

Nem akarok valami pszcihológusoz vagy pszcihiáterhez menni, mert az úgyis csak szakemberről szakemberre küld tovább, vagy benyugtatóz.

2012. ápr. 25. 09:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem a hajbevarrás segített.

Szintén kopasz folt van a fejem tetején, elég nagy, de hát mit lehet tenni?

már nem nő ott vissza a hajam...

2012. jún. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Van aki a szemoldokevel csinalja ugyanezt. Azt meg alcazni sem tudja.
2020. nov. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!