Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen következménye lehet,...

Milyen következménye lehet, ha valaki huzamosabb ideig (akár éveken keresztül) napi egy-két szem algopyrint bevesz?

Figyelt kérdés

2012. aug. 2. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jó eséllyel teszi tönkre a gyomrát, de nem vagyok orvos nem tudom :D
2012. aug. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Porckopás.

A nem szteroid gyulladáscsökkentők porcpusztító hatásúak, ami azt jelenti hogy az egyébként normális ízületi megbetegedések, jóval előbb is elkezdőthetnek. Mondjuk nem 70 évesen, hanem 30-40 évesen kell feliratkozni izületi protézis váró listára. Ami egy nagyon fájdalmas váró lista. Persze függ a genetikádtól is mennyire vagy erre érzékeny. Az algopirin is gyógyszer, és csak akkor kell be venni amikor szükség van rá. Ha huzamosabb ideig "szükséged van rá" az azt jelenti más probléma van érdemes utána járni, mint algopirint nassolni.

2012. aug. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Évente csináltass labort! Ha normális értékeid vannak, talán megúszod. Figyeld a GGT-ét, ez májad állapotát mutatja. A májad az eégsz véred naponta többször átszűri, méregteleníti, és a benne lévő mérgek, káros anyagok lerakódhatnak a májban. Ha ilyet tapasztalsz, Máriatövimag-olaj kúrát csinálj, az regenerálja a májad.
2012. aug. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

vagy szimplán sportolj egy kicsit, annak is van fájdalom csillapító hatása. (intenzív gyaloglás, ugyan olyna jó mint a futás) fejfájás stb...

ha ízületi vag izom fájdalmaidra veszed háát akkor csöbörből vödörbe... kérj gyógytornát vizi tornát, de hagyj fel a mindennapi algopirinnel

2012. aug. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!