Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek fejleszthetőek a...

Szerintetek fejleszthetőek a szociális készségek felnőttkorban vagy reménytelen?

Figyelt kérdés

A pszihológus azt mondta,hogy valószínű azért küzdöttem világéletemben beilleszkedési problémákkal meg célponttá válással mert gyenge szociális készséggel rendelkezem.Erről tehetek vagy nem?Ellene mit tehetek?

Amúgy családom van 2 gyerek és normális élettárs.


2012. aug. 4. 14:06
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és egyre több a hasonló problémával küzdő csak ezzel nem szoktak dicsekedni.Senki se büszke arra ha ide meg oda nem tudott beilleszkedni meg kiutálták innen meg onnan.
2012. aug. 4. 14:10
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fejleszthetők, vagy van, vagy nincs. De szerintem mást jelent. Pont, aki ott gyenge, ő bánik rosszul másokkal. A te esetedben szerintem az önértékeléssel és önbizalommal lehet valami bibi. Talán túl érzékeny vagy. (sok érzéketlen között.)
2012. aug. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szvsz. a szociális készségeinket gyerekkorunkból hozzuk, de a genetika is közrejátszik, milyen személyiség vagy.

Engem a szüleim világ életemben arra neveltek, hogy legyen önbizalmam, legyek nyitott az emberek felé, viszont alapból olyan típus vagyok, aki inkább meghúzódik a háttérben, nem szívesen megy emberek közé, ha nem muszáj. Aztán így valahogy a kettő keverékéből lettem én, nincs bajom az emberekkel, ha nem fontos, nem erőltetem, de a nevelés nagyon sokat számított. Gondolom mással sincs ez másképp.

2012. aug. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia,

Bocsánat, ha félreérthető voltam.

Úgy gondoltam, hogy rád, vagy az ilyen esetekben pont nem a szociális érzék fejletlen, mert azoknál, akiknél a szoc. érzék fejletlen, ők bánnak rosszul másokkal. Empátia hiánya, stb. Ők azok, akikre főleg nem jellemző, hogy beilleszkedési problémájuk lenne, mert egyrészt nem érdekli őket, másrészt ezen hiányosságuk okán azt fel sem ismerik.

Így OK? :)

2012. aug. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!