Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyíregyházán van valakinek...

Nyíregyházán van valakinek tapasztalata olyan pszichiáterrel, aki sikeresen meg is gyógyított, vagy ráhibázott a helyes gyógyszerre? Ha igen, kicsoda?

Figyelt kérdés
Lassan egy éve nem tudok enni,inni,mert rettegek a megfulladástól.A többit most nem szeretném részletezni...Sok orvosnál voltam már,hatan tízféle gyógyszert is írtak,semmi nem segített.Próbáltam más gyógymódokat"is,azután néha legalább inni tudtam egymás után pár kortyot,de lényegében azzal sem vagyok előrébb...A segítő orvos-ha van ilyen-nevével ha valaki tud szolgálni nagyon megköszönném,jöhet akár privátban is.Nagyon fontos,mert pár hét múlva iskola,és az éhezéstől alig van erőm,kiváltképp,hogy ezentúl fizikai munkát kellesz végeznem.
2012. aug. 6. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem neked pszichológus kellene, nem pszichiáter. Biztos van valami lelki trauma amire ez visszavezethető, ebben a pszichológus tud segíteni, a pszihiáter inkább a testre "megy rá".


Privátban van kedved leírni hogy alakult ki ez nálad?

2012. aug. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Óó...Pszichológusnál(is)voltam,de a nagy igazság az,hogy én nem hiszek a,,szentbeszédben".Se a pszichoterápiában,s abban,hogy most leülünk és elbeszélgetünk,én ennek értelmét nem látom,így nem is segít.Beszélgetéstől szerintem még senki,akinek komolyabb baja lett volna,nem gyógyult meg...Ezzel az erővel elmesélem én a barátaimnak is,megértik,segíteni próbálnak,oké,meghallgatnak,de előrébb nem leszek.A kialakulása sajnos hosszú folyamat eredménye,trauma ért egyébként(nem fulladásos).Előző életemben viszont állítólag hasonló módon haltam meg,születésemkor a köldökzsinór a nyakamon volt,illetve három évesen majdnem megfulladtam egy szem drazsétól,már kékültem,mire valahogy kipiszkálták a muterék...Tehát,sajnos korábbi,,alapom"van a félelmemre.
2012. aug. 6. 15:45
 3/8 A kérdező kommentje:
Míg sokaknak a gyomrán,nekem a torkomon csapódik le a stressz,bár sajnos,itt már az ért lelki dolog után a stressz fogalma enyhének bizonyul...Azért reménykedek a gyógyszerben,mert két éve is volt ilyenem,akkor az 9 hónapig tartott,bár nem volt ennyire erős(nem tápszeren kellett élnem,ettem mindenfélét,csak nagyon lassan,küszködve,pánikolva)és abból egy egyszerű,gyenge kis szorongásoldó,az Atarax úgy kihúzott,hogy emlékszem,magam sem hittem:egyik napról a másikra mint akiről,,levágták"a félelmet,a szorongást,újra gond nélkül ettem-ittam...Ilyesmiben reménykedtem most is,bár a tizedik gyógyszer és a hatodik orvos után már lassan nem látok kiutat ebből a pokolból.
2012. aug. 6. 15:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia!Ha még mindig van problémád akkor írj nekem,én tudok ajánlani egy nagyon jó szakembert aki lélekterápiával foglalkozik Nyíregyházán.
2014. ápr. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szia. Ne haragudj, jó pár év eltelt, de sikerült megoldásra lelni. Férjem 7.hónapja nem tud enni, hasonló problémája mint neked. Egy rakat, egy halom papírja van már kórházból, magánrendelésekről...
2022. febr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia! Ugyanez volt a problémám. Aztán elmentem egy nagyon jó neurológushoz, akikben megbízok, és megnézte a garat gége reflexet (vagy nem tudom, hogyan nevezik) és megnyugtatott, hogy biztosan nem fogok félrenyelni, megfulladni.

Ez aztán olyan megnyugvást jelentett, hogy megszűnt ez a megfulladástól való félelem. Azóta több, mint 10 év eltelt.

Ezen a problémán nekem sem segítettek sem a pszichiáterek, sem a gyógyszerek.

2022. ápr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Előző voltam. Sikerült időközben megoldást találni?
2022. ápr. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Előző voltam. Nálam ráadásul pszichiátriai gyógyszerek okozták az állandósult, étkezésnél jelentkező nyelési nehezítettséget. Szóval nagyon vigyázni kell a gyógyszerekkel is.
2022. ápr. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!