Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki van az eutanázia mellett...

Ki van az eutanázia mellett és ki ellene?

Figyelt kérdés
Érvekkel ha lehet :)
2012. aug. 10. 02:32
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
73%
Mellette. Ha pl gyógyíthatatlan öregasszony lennék és fájdalmaim lennének, akkor jobban szeretnék csendben elaludni (ha nincs mód a gyógyulásra!), mint azt végignézni, hogy a gyerekeim, a férjem szenvednek és nem tudnak továbblépni.
2012. aug. 10. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
37%
mellette. a sok haldokló túl sok pénzt emészt fel. nekik már mindegy, de az a pénz, amit a gyógyszerekre stb költenek, (csak azért, hogy a környezet jobban érezze magát, hogy megtettek mindent) annak lenne jobb helye is. + amit az első is mondott. 20L
2012. aug. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:

Kedves előző.


Ahogy kiveszem a szavaidból úgy érted, hogy: sok pénzt visznek el és meg kell ölni minden súlyos beteget. Tévedsz, mert az eutanázia önkéntes (!!) és aki választja nem azért, hogy ne költsön rá több pénzt a kórház és az állam, hanem, hogy vége legyen a szenvedésnek. Egyébként én rákbeteg vagyok és mellette voksolnék (eutanázia), amit írsz az ökörség. Látszik, hogy az új oktatási rendszer terméke vagy (alacsony IQ). Rádférne és/vagy a szüleidre is jó kis rákbetegség és AKKOR kérdeznélek meg ezzel kapcsolatban.


Még 1x mondom én támogatnám.


37/F

2012. aug. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

Gazdasági megfontolásból a sok gyógyíthatatlan ember szenvedéseinek enyhítése valóban rengeteg pénzt emészt fel, ez vitathatatlan. Persze erkölcsileg megkérdőjelezhető, hogy milyen szempontok a mérvadóak, a szociális vagy a gazdasági, sokkal összetettebb kérdés ez. Amerikában ebből nem csinálnak ekkora ügyet, aki haldokik, ameddig fedezi a biztosítása, addig segítenek, aztán nem.

Ha agyműtétre lenne szükséged, a túlélési esélyeidet rossznak ítélik meg, nem költenek rád 400 000 dollárt, hogy hátha megmentenek. Felfogás kérdése.


Sokkal jobb dolognak tartom az eutanáziát, mint embereket vegetatív állapotban tartani, semmi örömük nincs már az életben, élet az egyáltalán?!

2012. aug. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

Második válaszoló nagyon ronda indokot adott. Akkor ennyi erővel a fogyatékkal született gyerekeket is öljük meg, hogy ne kerüljön sokba? És mi van a krónikus betegekkel, akikre szintén sokat költünk? Irtsuk ki azokat is? Ezt az álláspontot 60 évvel ezelőtt egy Hitler nevű ember már képviselte. Rémisztő, hogy a mai fiataloknak, akik azt hiszik, hogy övék a világ és soha semmi bajuk nem lehet, micsoda erkölcstelen, etikátlan életszemléletük van !


Válaszolva a kérdésre: Én abszolút mellette vagyok, de csak abban az esetben, ha törvényileg teljeskörűen leszabályozzák, mivel az eutanázia lehetősége nagyon sok visszaélésre adhat alkalmat.

2012. aug. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Itt azért úgy látom néhányan fogalomzavarral küzdenek. Akik gazdasági okokkal indokolják az eutanáziát, azoknak felhívnám rá a figyelmét, hogy amiről ők beszélnek az gyilkosság! Az eutanázia a BETEG kérésére történik, nem a hozzátartozók vagy egy orvoscsoport dönti el, hogy meg lehet-e ölni valakit vagy sem !


Az amerikai példát felhozó válaszolónak: Amiről te beszélsz szintén nem eutanázia! Az sem a beteg kérésére történik, hanem egy orvoscsoport eldönti, hogy mennyi reális esély van arra, hogy egy ilyen műtét javíthat-e a beteg állapotán, számottevően meghosszabbíthatja-e az életét. Megjegyzem ez Magyarországon is így van.

2012. aug. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül, mert itt életmentő műtétről beszélünk. Magyarországon akkor is elvégzik, ha 50% van, eldöntöd vállalod e. Ez természetesen nem eutanázia, csak az életmentés és a gazdaság összefonódására hoztam példát. Ha valaki nem akar meghalni, van benne életösztön és képes önmagát ellátni, miért kellene "megölni"?

Mondjuk ha minden beteget megölnének a saját kérésére, aki meg akar halni, iparágak mennének tönkre, több ezer munkanélküli lenne azonnal. Akárhogy vesszük, nem lehet csak morális és etika szempontból megközelíteni, maga az eutanázia tiltása ilyen szempontból csak a szabad akarat korlátozása.

2012. aug. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
11%

2. vagyok ismét: a fogyatékosságnak(és a krónikus betegségeknek) is vannak fokozatai. valamivel együtt lehet élni, valamivel nem. pl egy vak ember simán tud boldogulni az életben, de egy down-kóros vagy autista és még lehet sorolni már nem. ha pl kiderülne hogy down kóros lenne gyerekem és gondolkodás nélkül elvetetném. kinek kell egy beteg gyerek, akit az életem végéig pelenkázzak és rámenjen az én lelki egészségem és még csak tenni se lehet az ellen, hogy jobb legyen neki.


és itt amúgy is a haldoklókról van szó. nekik meg már mindegy mi lesz velük(főleg ha be vannak mellé morfiumozva). a környezetnek rossz egyedül. nekik lenne ez könnyebbség. az uzsokiban jól csinálták, hogy a menthetetlen betegeknek túladagolták a morfiumot. nem szenvedtek tovább.


lehet lepontozni, de a véleményem nem változik.

2012. aug. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

"az uzsokiban jól csinálták, hogy a menthetetlen betegeknek túladagolták a morfiumot. nem szenvedtek tovább."


Ha ilyenről tudomásod van, akkor az bűnpártolás a részedről. Ami bűncselekmény, ugyanis gyilkosságokról van tudomásod (a te állításod szerint) amiket egy országos hírű egészségügyi intézményben követtek el. Csak óvatosan írkálj ilyeneket, meret ha valaki ez alapján feljelentést tesz, az oldal üzemeltetője köteles kiadni az IP címeket hivatalos megkeresésre és már kopognak is nálad otthon... Bár meg is érdemelnéd.

2012. aug. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
Ennyiért nem fognak kopogtatni, spekuláció.
2012. aug. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!