Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki van az eutanázia mellett...

Ki van az eutanázia mellett és ki ellene?

Figyelt kérdés
Érvekkel ha lehet :)
2012. aug. 10. 02:32
1 2 3 4
 31/33 anonim válasza:

# 29

Szerintem nem vagy orvos, csak agy tudálékos majom.

Ha egy orvosnak levágod a karját, ugyanúgy sokkot kap és elvérzik, mint bárki más (főleg orvosi felszerelés hiányában).

30-assla pedig egyetértek. Az eutanázia kérdése eléggé összetett, nem lehet kizárólag egy két szempontból vizsgálni a kérdést.

Egy állam szempontjából természetesen gazdasági szempontból is vizsgálni kell a kérdést, mint oly sok mást (pl. a hivatásos gombaszakértő sem azért vizsgálja meg a gombát ingyenesen, mert az állam szempontjából érdekes-e, hogy Józsi belehal-e, vagy sem, hanem azért mert statisztika szerint olcsóbb gombaszakértőket fizetni, mint a gombamérgezések kórházi kezelését). Ezek mellett még számos szempont akad, amely szerint vizsgálni kell a kérdést.

2013. júl. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 zsungi válasza:

Én úgy tudom, hogy ezen az oldalon mindenki szabadon válaszolhat kérdésekre.

Valakinek ez a véleménye, valakinek az.

De ettől még nem kell kell folyton a másikat kritizálni, egyszerűen csak elmondod a saját véleményedet és kihagyod belőle azt a részt, hogy melyik kommentelő ezért meg ezért mekkora barom.


És a kommentelők 99% ának ajánlom, hogy olvassa el ezt:


"Ha választ írsz, tartsd be a következőket:

Ne OFFolj! Azaz ne írj olyat a válaszba, aminek nincs köze a kérdéshez!

Ha kérdésed van, ne a válaszba írd, hanem írj ki új kérdést!

Ne írd be még egyszer ugyanazt, amit egyszer már előtted valaki beírt! Ha egyetértesz a véleményével, értékeld válaszát!

Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Mások válaszáról a véleményed a lefelé és felfelé mutató nyilak segítségével (azaz a válasz értékelésével) közölheted!

A gyűlöletkeltésért, mások sértegetéséért, provokálásért, vállalkozásod, weboldalad reklámozásáért, trágárkodásért, rasszista írásokért, több kérdés ugyanazokkal a válaszokkal történő végigspameléséért, közízlés megsértéséért kitiltás jár, így ilyen válaszokat ne írj!

Fenntartjuk a jogot, hogy válaszodat (ha nem tartod be a fenti szabályokat), további különösebb indoklás nélkül töröljük."


És, hogy ne írjak olyat amit közben magam sem tartok be: Énis az eutanázia mellett vagyok, amit ugye szigorúan akkor értelmezünk amikor a döntést maga a beteg hozza.


Ugyan én még nem voltam "halálközeli betegségben", de úgy gondolom, hogy ha tudnám azt h 99%, hogy rövid időn belül meghalok és nagyon szenvedek, semmit nem tudok csinálni, és ez a szeretteimnek, rokonaimnak is rossz (mert biztos h nekik is rossz látni ahogy szenvedek), inkább a gyors halált választanám. Egyébként sem lehet tudni, hogy mi van a halál után. De ez már megint más téma.

2013. dec. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 zsungi válasza:

holnap kell majd nyelvtan órán vitáznom csapatommal egy másik 3 fős társaság ellen, nekünk az eutanázia mellett kell érvelnünk. ->

rengeteg cikket olvastam az eutanáziárol és egyre inkább azon a váleményen vagyok, hogy ezt sehogy sem lehet eldönteni, mellette és ellene is rengeteg minden szól, nagyon érdekes vita lesz szerintem:)

de személyesen továbbra is inkább az eutanázia mellett vagyok

2013. dec. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!