Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki van az eutanázia mellett...

Ki van az eutanázia mellett és ki ellene?

Figyelt kérdés
Érvekkel ha lehet :)
2012. aug. 10. 02:32
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Sajnos...


Bár nektek az kellene, hogy anyátok vagy a gyereketek rákos legyen és az uszokiban túladagolják a morfiumot neki..

2012. aug. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Már megy a személyeskedés és csak a 2. oldalnál tartunk, már rákot kívánunk mindenkinek, pedig csak a véleményét mondta el mindenki.
2012. aug. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
77%

Annak a válaszadónak írom, aki gazdasági okokat hozott fel az eutanázia mellett, ill. írta, hogy gondolkodás nélkül elvetetné ha tudná, beteg lenne a születendő gyereke:


Amikor én közel 30 évvel ezelőtt megszülettem, 2-3 napot jósoltak. Koraszülött voltam, rengeteg betegséggel, hosszú ideig lélegeztetőn, stb.


Most jelentem, 3.x -et taposom...


Istennek hála, teljes körő, önellátó életet élek, és emberekkel foglalkozom hivatásomból eredően.


Ennyit arról, hogy ki milyen esélyekkel indul az életben. Ha az Édesanyám akkor hallgat az orvosokra,és belenyugodva lemond rólam, mert a "szakemberek" 3 napot adtak...akkor nem lennék itt valóban. DE itt vagyok. Ezen gondolkozz el...


Remélem, a Jó Isten megment minden születendő gyereket Tőled!



Az eutanáziát (vagyis azt, hogy az érintett személy saját döntése alapján kéri!) támogatom. De más ember ne ítéljen, ne hozzon élet-halál szintű kérdésekben döntést, kivéve ha gyógyítja max. Az elsődleges döntés az érintett személyt illeti!

2012. aug. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
68%

2. válaszoló. Értem én, hogy ha előre tudnád, akkor elvetetnéd (ezt én is elfogadhatónak tartom) DE, mit csinálnál ha gyereked a születésnél fellépő oxigénhiány miatt lenne fogyatékos? Vagy ha egy gyerekkori baleset/betegség miatt lenne magatehetetlen egy életen keresztül? Megölnéd csak hogy ne okozzon fennakadást a tökéletes(-nek remélt) kis életedben?

Ha a válasz igen, akkor tényleg nem való neked gyerek.

2012. aug. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

A beteg születendő gyerek esetén a Down-kórt hozta fel, nem a koraszülöttet. Viszont azon gondolkozz el, ha megszülettél volna 6 hónapra oxigénhiányosan és károsodik az agyad, tönkreteszed a szüleid életét. Hálás lehetsz, hogy élsz, de nem mindenkinél van így. Van, aki fel sem fogja, mit jelent az, hogy élni. Lélegzik? Attól már él valaki, hogy levegőt vesz? Persze, súlyos döntések ezek, de az abortuszt nem is kellett volna idekeverni az eutanáziához.

Az eutanáziában is megkülönböztetünk aktív és passzív eutanáziát. Aki csak fekszik, mint egy kő, kommunikációra teljesen képtelen, és a halálba segítik, ami aktív eutanázia, milyen alapon teszik? Hisz a beteg nem kérte a halált, fogalmunk sincs, milyen gondolatai voltak valójában? Attól, hogy képtelen elmondani, nem tudhatjuk, mi járt a fejében. Nem jó a példa, amit felhoztál, ezeket a döntéseket igen is valakinek meg kell hozni sok esetben a beteg helyett, úgy tűnhet, hogy Istent játszik, de ez a kérdés ettől sokkal bonyolultabb. És ennek sok esetben nem is a szenvedés az oka, hiszen aki kómában fekszik, az nem szenved. Egyszerűen értelmetlen életben tartani, azt mindenki döntse el, hogy azért, mert sokba kerül, azért, mert "szenved", azért mert az nem élet, azért mert lefoglal egy ágyat és egy lélegeztetőt egy olyan elől, akit meg lehetne vele menteni, ezt mindenki döntse el maga. Ettől még nem kell egyből rosszat kívánni mindenkinek, aki máshogy vélekedik. A rák egyébként sem minden esetben gyógyíthatatlan.

2012. aug. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

15. válaszadó.


Lottóznod kellene: ugyanis 6 hónapra születtem, és a többit le is írtam. Hosszú ideig lélegeztetőn, és sok betegséggel - köztük szívbetegség. Meg kellene tanulnod az értő olvasást...


Egyébként feleslegesnek tartom az ilyen vitákat.

Van ennél fontosabb dolgom.

Aki maga volt már lenn annyira, az egészen másképpen tekint az Életre mint az, aki maga nem érintett személyesen. Ezért is értelmetlen a másik "győzködése".

2012. aug. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
Persze, ez megint egy felesleges vitageneráló kérdés, ettől nem változik meg a világ. Abból gondoltam, hogy 6 hónapra születtél, mert akkor szoktak ennyi időre lélegeztetőre tenni valakit, szerencsés vagy, hogy megúsztad, neked célod van ezen a bolygón, találd meg!:)
2012. aug. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Mielőtt itt leáll mindenki vitatkozni, legyetek tisztában a fogalmakkal!!!!


"Az eutanáziában is megkülönböztetünk aktív és passzív eutanáziát. Aki csak fekszik, mint egy kő, kommunikációra teljesen képtelen, és a halálba segítik, ami aktív eutanázia"


NEM ÍGY VAN!


Értsétek meg, hogy az eutanáziába a betegnek, szabad akaratából és teljes tudatossággal minden esetben bele kell egyeznie! Ha ezt nem teszi, akkor az gyilkosság.


Az aktív eutanázia az, ha gyógyszerrel - ismétlem a BETEG KÉRÉSÉRE- véget vetnek a szenvedéseinek. A passzív eutanázia, ha hagyják meghalni, azaz a fájdalomcsillapításon kívül, semmilyen életet meghosszabbító vagy fenntartó kezelést nem kap - ezt másképpen a kezelés visszautasításának is nevezhetjük és ez Magyarországon is elfogadott.

2012. aug. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Ez nagyon könnyen kijátszható jogilag, simán cselekvésképtelennek nyilvánítják és gyámság alá veszik, onnantól pedig az aktív eutanázia már nem a beteg kérésére, hanem a hozzátartozó kérésére történik. Akkor már gyilkosság?
2012. aug. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Igen, akkor már gyilkosság. És ebben az esetben nem is elfogadott az eutanázia sehol, mivel sok visszaélésre ad lehetőséget. Az eutanáziáról csak a beteg rendelkezhet. Egy hozzátartozó sem dönthet ilyen esetben. Kivételt képez az agyhalál esete- ez azonban már egy teljesen más kategória.
2012. aug. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!