Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegségnek lehetnek...

Milyen betegségnek lehetnek kitalációk a tünetei?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki folyton (valószínűleg) kitalált dolgokról beszél. Még nem bizonyított teljesen, de szerintünk a nagy része annak amit mond, kitaláció. Pl. nyaraló, kocsi, jogsi, hogy 2 zenekarban hörög, és mindjárt kész az új albuma, hogy hegtetkósként foglalkozik stb. Az, hogy nem hegtetkós, egészen biztos, feltettünk neki pár keresztkérdést, és elég sok tévedést mondott a témával kapcsolatban... Sokat beszél a barátairól, akikről képeket is kirak különböző közösségi portálokra, de párról már ki is derült, hogy semmi köze ehhez az ismerősömhöz... Egyébként egy nagyon aranyos, kedves lány, nem igazán agresszív, nem zárkózott. Állítása szerint 4 éve depressziós.

Utánanézegettem kicsit, nem skizofrén, és nem is borderline személyiségzavara van... de akkor mi?


2009. júl. 20. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Hazudozó. Nem biztos, hogy az ő hibája. Lehet, hogy ezzel leplezi a kapcsolatkialakítási gondjait, kisebbségi érzését, vagy a félelmét a kirekesztéstől. Valószínűleg azt hiszi, hogy az a társaság ahová szeretne tartósan tartozni, csak akkor fogadja be, ha ő jó fej, akivel annyi minden történik. Fél, hogy ha csak a szürke hétköznapjait tudná veletek megosztani, kinevetnétek és kizárnátok magatok közül.
2009. júl. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
depressziós, nincs megelégedve az életével, ezért "kiszinezi" kicsit.
2009. júl. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én is szoktam ilyeneket csinálni, persze képzeletben, hogy milyen lenne ha lennének barátaim stb. és senki sem tud róla. unatkozom:))

szerintem a csaj egy kitalált világban, mert a való élete nem jó/tetszik neki és igen hazudozó, de ha bevallaná akkor biztosan sokan elfordulnának tőle, hülyének néznék, kinevetnék

2009. júl. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pseudomániának hívják ezt, azaz beteges hazudozás. Bár aki ilyen betegségben szenved, általában el is hiszi, hogy ezek igazak és ő "igazként" meséli. Aki csak kamuzik, az saját maga legalább tudja hogy nem igaz.
2009. júl. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi szepen a valaszokat!:)
2009. júl. 30. 02:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!