Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Te segítenél régi barátodnak?

Te segítenél régi barátodnak?

Figyelt kérdés

Borzasztóan érzem magam.. egyébként is vannak mélypontjaim, de most úgy érzem nem tudok egyedül átlendülni rajta. Egyszerűen semmi nem szakít ki ebből a kilátástalan nyomorból.


A lényeg, hogy régen volt egy nagyon jó barátnőm, akivel nagyon közel álltunk egymáshoz, és több jó évet töltöttünk együtt, de hát vége lett. (Ennek is vagy 3 éve), ő akarta megszakítani a kapcsolatot, és hát benne volt indokként az is, hogy nagyon függök tőle. (Ami évekig ugyan nem zavarta, de aztán mégis..) Én ezt tiszteletben tartottam, nem is zaklattam. Viszont hamar rádöbbentem, hogy én akkor is csak tünetmentes depressziós voltam, és azóta is egyre mélyebbre kerülök. Persze elkezdtem járni pszichológushoz.. (nála is csak azt érzem, hogy fölrázza a bennem lévő végtelen fájdalmakat, és a gyógyulás sose jön el).És hát ugye ő azért nem az ember kebelbarátja. Hídról ugrás előtt biztos nem őt fogom föltárcsázni.


Szóval szerintetek érdemes legnyomorultabb mélyponton fölkeresni régi barátot, aki évekkel ezelőtt lerázott, vagy az csak sorba állás a pofonért?

Igazából nem is tudom mit várok tőle.. csak az ő idejében minden rendben volt, és hátha ez adna valami életerőt. Ha újra beszélnénk, akármiről.



2012. aug. 12. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha régen olyan nagyon jól voltatok, de megszakadt a kapcsolat, nyugodtan felhívhatod, de nem azzal, hogy depressziós vagy, és tőle függ az, hogy leugrasz-e a hídról vagy sem... Inkább csak megkérdezni hogy van, mi újság felé. Mert már régen beszélgettetek, és mittudomén, eszedbe jutott. Egy ártatlan kis csevely, nem valami nagyon tapadós, hogy azt higgye, tényleg lerázhatatlan vagy, de a régi nagy barátság emlékére egy kis nosztalgia, érdeklődés a másik élete után szerintem bőven belefér. :)


Remélem kigyógyulsz majd a depresszióból is :) Sok sikert hozzá! :)

2012. aug. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!


Az az igazság, hogy "józanon" (mikor nem akarok hídról ugrani), nem keresném, mert tudom, hogy nincs értelme. Ha ő nem akarta folytatni a barátságot, én sem akarnék jópofizni x év után, hogy kivel mi lett, hisz nem véletlenül alakult úgy ahogy. (Még ha ő kezdeményezné, akkor talán..)

És sajnos így is sokakkal játszom ezt a "minden rendben van", jópofizást, épp ezért érzem, hogy egyszerűen semelyik emberi kapcsolatomnál nem férne bele, hogy megtörjem ezt az idillt, hogy én mégsem vagyok olyan szórakoztató, vidám ember, mint amilyennek ismer. Iszonyat zsákutcában érzem magam, egyszerűen nincs kihez szólni "ilyen" állapotban.

2012. aug. 12. 15:41
 3/9 anonim ***** válasza:

Én nem keresnék fel 'régi' barátot, mert benne van, hogy volt barát..(!) Átérzem, hogy miről beszélsz. Én rákbeteg lettem és mindenki elfordult tőlem ez miatt. Most nincs egy barátom sem és nem is hiszem, hogy valaha is szeretnék barátkozni bárkivel. Én segítenék neked, de sajna nem ez a kérdés. Hagyd a pi_csába, aki már lerázott egyszer...



37/F

2012. aug. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát sajnos nagyon igazad van. De jelenleg annyira nem tudom hová kapjak.. voltam én is olyan helyzetben (a "nagy barátságom" előtt) mikor nem rejtettem véka alá szar lelkiállapotomat és valóban mindenki 10 méteres távolságba elkerült. Azért nem hittem volna, hogy rák beteggel is ezt csinálják. Ijesztő!

Én szívesen barátkoznék, de valahogy a haveri szintnél nem vagyok képes mélyebb kapcsolatra. Ő volt a kivétel.

Ha van valami bevált módszered, ami kijjebb húz ebből az állapotból, örülnék, ha segítenél.

2012. aug. 12. 16:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Nincs tippem sajnos és csak annyit mondhatok, hogy egy ilyen betegség megedzi a leket...
2012. aug. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
beszélj szüleiddel, vagy bárkivel, aki jól ismer téged. ha nem jut eszedbe senki, velem is felveheted a kapcsolatot. írj üzenetet nyugodtan, engem érdekelnek az emberek gondjai. lehet nem tudok segíteni, de talán az is sokat segít neked, ha meghallgatnak...
2012. aug. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
előző voltam. a kérdésre válaszolva: igen, bármikor.
2012. aug. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi oka lehetett rá, hogy megszakítsa a kapcsolatot? Ő mivel indokolta?
2012. aug. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

21:32, Nagyon köszönöm! Igazából talán pont ez a baj, hogy úgy érzem csak ő ismert jól engem. Szüleimmel fiatalabb koromban is volt jópár kudarcom, mikor rá kellett jönnöm, hogy ők nem akarják tudni, hogy nekem bármi problémám van. Inkább csináljunk úgy, mintha nem lenne. Így nincs olyan ember, akit "előránthatok".


00:55, Nem igazán akart magyarázatot adni.. szerintem csak egyszerűen rám unt. Megváltozott, más lett neki fontos. Azt tudom, hogy utána jobban élvezte a partizósabb, nagyobb társaságot.

2012. aug. 14. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!