Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek állítsam le magam?

Szerintetek állítsam le magam?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, de olvasd el kérlek és segítsd, ha tudsz! Te vagy az utolsó reményem!


(oroszisándor - nemide)

Egyik ismerősöm bátyja megkért, hogy nézzek utána, ha időm/energiám/kedvem engedi. World of Warcraftos a srác (Tauri).


Az egész ott kezdődött, hogy gondolom nem bírnak kijönni egymással, folyton piszkálják egymást, és a bátyja így akar még jobban odasózni neki, hogy érezze, hol a helye. A gyerekről annyit kell tudni, hogy wowozik egész álló nap szinte, és nemsokára dolgozni fog menni. Legalábbis ezzel áltatja a családját :D


Na most én annyit tudok tenni, hogy a bátyja otthon a rendszergazda náluk, ő megnézi, hova mikor milyen pw-vel és accal logolt fel, megadja a jelszót, felh. nevet nekem, én bejelentkezek, megnézem a karijai nevét és in-game (játékban, worldben) követem a gyereket. Piszkálom, beszólok neki más karikról, megölöm előtte a mobokat, sosem fogja tudni kideríteni, hogy én voltam az. Fórumokon is lóg, ott is odaszólok neki burkoltan több accounttal, de csak találgat, nem tudja hogy én vagyok az.


Ha elmegy dolgozni, akkor elméletileg nem kéne ezt tovább csinálnom a bátyja szerint. Mert akkor úgyse lesz ereje semmihez szegénykének, ha hazamegy csak pihi és nyugi kéne neki.


Szóval interneten nem hagyok neki teret érvényesülni. Aztán lehet, ez az egész IRL is átmegy (megközelítem a munkahelyénél, terjesztek róla ezt-azt bizonyítékokkal [képek, hangfelvétel], stb.)


Egy ideig viszont "éreztem" valamit, néha még most is. Mintha a hiánya lenne... sokszor nem bírom feldolgozni az érzékeny kis lelkemmel, amit mond, a TÉNYEKET. Ezért megkeresem és leölöm meg eléggé megnehezítem ezen kívül még a dolgát. Ez pszichózis? Elmebajos vagyok? Elvileg azért is ki tud alakulni, mert vki nem képes elviselni vmit érzelmileg...


Ja igen, és még valami: a saját hibáimat próbálom meg rá átültetni. Szal nagyon ügyesen (csak szerényen!) azt csinálom pl. fórumon, mint ő, aztán burkoltan egy másik felhasználóval beszólok a másik accomnak, amivel azt csináltam, amit ő :D Így átmegy az üzenet és a peckem is áll.


Már én is kezdem érezni, hogy ez elég szemét dolog, nem tudom, leálljak-e? Szerintetek? :D Poén, meg minden, de azért mégis tudni kéne, hol a határ. Mondjuk engem nem zavar az egész, szóval megcsinálom, mert miért ne? Úgysem tudja, megkeresni meg pláne nem fog, max. csak fenyegetőzni. Sérthetetlen és elérhetetlen vagyok. De szegényke viszont kiszolgáltatott :(



2012. aug. 14. 12:47
 1/8 A kérdező kommentje:

Igazából az is benne van a pakliban, hogy nyár van szóval szeptembertől nekem sem lesz se kedvem se időm erre (vagy mégis, a beilleszkedés sosem ment teljesen normálisan).


Ha meg vki hasonlót írna ide, az is befolyásolná a válaszomat, hogy + kommentbe is írt e vmit, vagy csak a nagy zöldet látom és arra kell-e reagálnom xD

2012. aug. 14. 12:49
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Ahogy írtad: elmebajos vagy. Amit írtál, az egy nagy zagyvaság. Keress fel egy pszichiátert és ne másokat cseszegess!
2012. aug. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincsenek barátaid? Nem tudod magad lekötni valamivel, mint a többi normális ember? Hány éves vagy egyáltalán?
2012. aug. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
úristen ha van valami bajod vele mondd a szemébe,ne monitor mögött legyél vele kemény...és elég szánalmas,hogy ezen éled ki magad,kezdj el élni,barátokat szerezni,mert ennek nem lesz jó vége...és igen tudnod kéne hol a határ...ha ez nem megy magadtól baj van :)
2012. aug. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem, lehet hogy igazatok van és változtatnom kéne. Zagyvaság?! Tanulj meg olvasni kisbarátom, aztán ugass be.


Lényeg, hogy valakit követek interneten és nem hagyok neki teret lélegezni sem, mert megkértek rá + nekem is "jó" érzés. Pszichózisban szenvedhetek, de hát akkor a bátyja miben? 40 éves... otthon él a szüleivel, egész nap a gép előtt veri a bréjét.


Én meg 19/f vagyok, és Bauer Csabának hívnak.

2012. aug. 14. 14:55
 6/8 A kérdező kommentje:

Értem.


MÉG ERRE VÁLASZOLJATOK LÉGYSZÍVES!


Ezt igazából úgy fogom fel, hogy segítségképpen segítek neki. Szóval kicsit antiszoc a gyerek, és úgy érzem, hátha ha látja, hogy "mellette vannak", valamennyivel lehet rajta segíteni... és nem egyedül kell szegénynek felfejlődnie.


Undorító dolog néha érzem, hogy nem tudok magammal törődni, hanem csak mással és azt is megmagyarázom olyan baromságokkal, hogy "csak segítség", etc.


SZERINTETEK MEGÉRI "SEGÍTENI" NEKI?

Én néha úgy látom, mintha szimplán csak idegesítené/irritálná, de nem nagyon zavartatom magam miatta, elvégre nem én vagyok az, akivel ezt teszik. És le is tudom rendezni az egészet egy "jóindulatból tett"-tel.

2012. aug. 15. 12:59
 7/8 A kérdező kommentje:
Az életben sincs senkije, ez őt nem zavarja. De tudom, hogy ez nem egészséges! Ezért próbálok mindenhol, ahol van belekavarni a dolgaiba! Legalábbis a neten, mert egész nap csak otthon ülök és ezt megengedhetem most magamnak (amíg papa-mama eltart).
2012. aug. 15. 13:00
 8/8 A kérdező kommentje:
lehet csak a saját problémáimat nem bírom feldolgozni és csak át akarom rakni valakire, ő pont jó erre legalább élhetővé tudom tenni a nyomorult kis életem valamennyire :(
2012. aug. 15. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!