Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy állítsam le magam,...

Hogy állítsam le magam, mielőtt mindenkit elmarok magam mellől?!

Figyelt kérdés
Egyszerũen nem tudom mit csináljak. A családom viselkedésébe is állandóan belekötök,olyan apróságokba is,hogy tudom,hogy nevetséges,de nem tudom magam kontrollálni. Pl. ha valamit rosszul ejt ki,vagy ha közbevág miközben mesélek neki valamit,vagy hasonlók. Nem csak a családdal megy ez,múltkor az egyik ismerõsömmel vesztem úgy össze,hogy nem ismertem magamra,pedig csak valami hülyeséget magyarázott a ránézésre is hülyeség csodadiétájáról,meg arról,hogy én mennyire egészségtelen vagyok,mert fekete nadrágot hordok,és fülbevalóm van... Elbújok ha vendégek jönnek,mert nincs kedvem jópofizni és vigyorogni meg bájcsevegni nekik,és ha nem vitatkozok,akkor meg a sírás kerülget,mert undorodom magamtól,hogy mekkora dög lettem,pedig nem olyan régen még én voltam a társaság és a család lelke,aki mindenkit felvidít,és aki mellett minden perc élvezet. Mindenki szeretett,mostmeg akaratomon kívül elmarok mindenkit aki kicsit is számít nekem. Jelentéktelen emberi hülyeségeken húzom fel magam,és a legkisebb rám irányuló kritikára is nekiesnék másoknak,és gyakorlatilag minden apró dolog irritál. Egy idétlen kérdés,bármi. Már második hete nyugtatót és altatót szedek,hogy mikor érzem hogy valakit meg fogok bántani ha tovább folytatom,akkor inkább elmegyek aludni. Tudom hogy ez nem megoldás fõleg hosszútávon,de van hogy remegek az idegességtõl már,pedig tudom,hogy apróság az adott dolog,és lazábban,játékosabban kéne felfogni,ahogy mások is teszik .
2012. aug. 2. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok, morcosabb vagyok mióta beteg lettem.Én most magneb6-ot szedek, abból van hiányom mert lefogytam.Ennek a hiánya okozhat ilyen tünetet amit írtál.

Nem vagy stresszes/ideges?Esetleg munkahely/suli miatt?

Ha igen, akkor le kell vezetni valahogy. Én kondizok és futok egy ideje(így vezetem le), így sokkal kiegyensúlyozottabb az életem.A mozgás nagyon sokat számít, ennek hatására azt hiszem hormonok szabadulnak fel, ami nyugtatóan hat.Persze fontos a rendszeres testmozgás.A magnézium meg egymagában nem biztos, hogy megold mindent.Remélem tudtam segíteni.

2012. aug. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mozogj, válts életmódot és ha így sem megy akkor keress fel szakembereket. :)
2012. aug. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2012. aug. 2. 21:40
 4/4 anonim válasza:
Hogy jutottál ide amikor előtte te voltál a család középpontja akiből áradnak a viccek? Gondolkozz el rajta. Vannak emberek akik alapból ilyen természetűek mint amilyen jelenleg vagy, ha ilyen lennél, hogy változtass rajta? Hát talán sehogy, ilyen vagy, esetleg próbálj olyan lenni amilyen nem vagy, legyél kedvesebb és ne tégy hülye megjegyzéseket. Az emberek azok emberek, nem kell belekötni mások véleményébe pl csodadiéta... válaszolj rá egy "aha"-t, az erőszak erőszakot szül. Ha hülyeségnek tartasz valamit, magadba rendezd inkább le a mérged. Mondjuk komolyan se kéne venni, inkább nevess.
2012. aug. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!