Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezt hogy lehetne orvosolni?...

Ezt hogy lehetne orvosolni? Mivel tudnék rajta segíteni?

Figyelt kérdés

Van egy olyan problémám hogy alapjában véve izgulós típus vagyok. Ez eddig ki merült abban hogy remeg a kezem és hogy izgulok doga előtt, után. De most érettségi előtt egy fél évvel félóránként kellett WCre járnom vizelni (nem vicc volt hogy óráról is ki kellett mennem mert nem bírtam és úgy éreztem bevizelek). Plusz érettségi előtt egy héttel fura hasmenésem is volt. Nem hasmenés csak méggyakrabban jártam WCre nagy dolog miatt is és nagyon görcsölt állandóan a hasam is. Kaptam rá ilyen humeopátiás szert az segített is egy kicsit szóval óráról nem kellett kimennem.


De pl ha itthon voltam vagy barátnőmnél semmi ilyen problémám nem volt amíg nem gondolkoztam az érettségin vagy az tovább tanuláson.


Mostmár viszont hogy nemsokára kezdődik az egyetem megint kezdek így parázni plusz már barátnőmnél se tudok hosszabb ideig lenni mert begörcsöl a gyomrom evés után (gondoltam rá hogy valamilyen ételre alergiás vagyok és hogy ez azért lehet). De mostmár nagyon kezd zavarni hogy ha nem itthon vagyok hanem el megyek valahova óránként, félóránként kell járkálnom vizelni. Tudtok erre valamit javasolni?



2012. aug. 14. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
pszichológus
2012. aug. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én erre csak azt mondom, végeztess egy labor vizsgálatot! Lehet, hogy nem pszichés oka van, hanem egyszerűen valami bakteriális fertőzés. Én voltam úgy, hogy busszal jártunk a munkahelyre, majd sokat kellett gyalogolni még. Kénytelen voltam a többieket lekörözni, előre szaladni, hogy a klóra mehessek. A guta majdnem megütött, nem ittam már előző este, pláne, hogy röhögtek is rajtam. Így volt hónapokig, aztán ahogy jött, elmúlt. Szerintem valamiféle felfázás volt. Nem éri meg egy pisi vizsgálat, és pár tablettával esetleg megoldódna a problémád?

A másik, a hasgörcs az más kérdés. Az lehet nagyon is pszichés dolog - nekem is ez van:( De az is lehet, hogy valamilyen alapanyagra vagy valóban allergiás.Vannak emésztést segítő, előkészítő szerek, ezekről ilyen patika lapokban olvashatsz. Vannak köztük olyanok, amelyek valóban segítenek, de a szorongáson, rossz szokáson -pl azonnal szaladsz a klotyóra, ha egy kis ingert érzel - nehéz segíteni.

2012. aug. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már kaptam gyógyszert a prosztatámra és az sem segített. Most vérvétel lesz (liszt alergia meg ilyenek) és ultrahang vizsgálat. Szerintetek antidepreszánst megérné megpróbálni ha a vérvétel is negatív lesz vagy 19 évesen korai? A felfázásra mit tudnék szedni ha az?
2012. aug. 14. 17:21
 4/6 A kérdező kommentje:

Ja és az elején tényleg minden kis ingerre mentem WCre mert ugye ha nem itthon vagyok nem szívesen járkálok a mosdóba és szerettem volna itthon letudni. Mostanában csak akkor megyek el (kis és nagy dologra is) ha már nagyon nem bírom.


És köszönöm a válaszokat.

2012. aug. 14. 17:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha bakteriális fertőzésed van, segít, ha sok folyadékkal átmosod a szervezeted. A csalántea is jó vízhajtó.

Hát én nő vagyok, ennek a felfázásos, gyulladásos tüneteit ismerem - sajnos. De a gyógynövényben vannak teák, kimondottan erre a panaszra.

A vérvétel az sok mindent megmutat majd. Ha minden a kívánt érték körül van, akkor marad a pszichés dolog:((

2012. aug. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a segítséget :)
2012. aug. 14. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!