Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális az, hogy egy videoját...

Normális az, hogy egy videojáték érzelmileg nagyon megérintett? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Mostanában játszottam egy játékkal(Mass Effect 3), amiben sok érzelmes jelenet van. Ezek a jelenetek annyira nagy hatással voltak rám, hogyha csak rájuk gondolok már sírni kezdek. Most, hogy kijátszottam a játékot, lelkileg üresnek és szomorúnak érzem magam. Mintha tényleg része lettem volna annak a világnak, és épp elvesztettem az összes barátom és a szerelmemet.


Persze korábban is volt már, hogy sírtam egy film vagy játék miatt, de még semmi sem érintett meg ennyire.


Szomorúnak, üresnek, fizikailag gyengének, kedvtelennek érzem magam. Nincs étvágyam, és nincs kedvem senkivel beszélni.

Úgy érzem, hogy nem fogom jobban érezni magam még sokáig.


Megjegyzem nagyon magányos vagyok, de most még társaságra sem vágyok.


2012. aug. 14. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem aranyos, hogy ilyen érzékeny vagy, bár feltételezem, te nem így éled meg, mert szenvedsz tőle. A magányos emberek, akiknek nem nagyon van hova és kinek adni a bennük levő szeretetet, könnyen beleélik magukat az ilyen virtuális világba is, mint amit egy videojáték nyújt. Most egy kicsit olyan, mintha elvonási tüneteid lennének, de ez is elmúlik egyszer. Azt tudom javasolni, hogy legközelebb ne ess ilyen csapdába, és valós kapcsolatokat keress, az érzelmeidet pedig ne virtuálisan pazarold, sok hús-vér embernek van szüksége a szeretetre
2012. aug. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem mondanám elvonási tüneteknek. Nem arról van szó, hogy maga a játék hiányzik. Nem akartam játékba beletemetni az valós problémáimat, csak időtöltésnek szántam. Sejtelmem sem volt, hogy ilyen hatással lesz rám.


http://www.youtube.com/watch?v=jhVhBz4ANj4&feature=player_de..


Ez az utolsó videó. A galaxisunkban lévő életet pusztulás fenyegeti, és rajtunk áll, hogy mi lesz a sorsa. 10:44-nél a főhős barátait és bajtársait lehet látni(már akik túlélték).


Tudom, hogy külső szemlélőnek nem ugyan olyan élmény, de úgy gondoltam megosztom azt a részt, amit már tényleg nem bírtam könnyek nélkül.

2012. aug. 14. 21:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Köszönjük, hogy megosztottad velünk... Vigyázz magadra, és vállald fel az érzelmeidet, jó játszást, de csak kontrolláltan, ami azt jelenti, hogy beosztod az idődet, és a valós életedet nagyra tartod. Egyébként pedig sírhatsz, nevethetsz, mibe van!?
2012. aug. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A synthesis ending szerintem jobb, csak gondoltam beírom xD
2012. aug. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem a vampire msquarade bloodline volt ilyen. sztem normális
2012. aug. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!