Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen pozitív/negatív tapaszt...

SA_milady kérdése:

Milyen pozitív/negatív tapasztalatotok volt a Paretin (hatóanyag paroxetin) szedése során? Mennyire bizonyult hatékonynak a depresszió kezelésére és meddig kellett szednetek?

Figyelt kérdés

2012. aug. 15. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkire másként hatnak az antidepresszánsok. Ami azonos közöttük, hogy cca 2 hétig inkább kicsit felerősíti a betegséged tüneteit, amíg a szervezeted meg nem szokja a gyógyszert. Jut eszembe: a gyógyszer nem hizlal, és nem is fogyaszt. Ezeket csak a túlzásba vitt étel teszi. Kb 3 hónapig kell szedni a gyógyszert, amíg pozitív változást fogsz érezni, de ez is változó. Van akinek 1 hónap kell, van akinek 4. Tehát ezt tartósan kell szedni. A gyógyszer adagján csak az orvos változtathat. Ha nagyon rosszul érzed magad tőle ( ritka eset) akkor természetesen azonnal vissza a dokihoz. A szokás alapesetben az, hogy ha három hónap után megszűntek a tüneteid, akkor még legalább ugyanennyi ideig kell szedni, a visszaesés megakadályozására. Ha így teszel, a leszokás ( a gyógyszer elhagyása) sem fog gondot okozni. Természetesen mindezt az orvossal kell megbeszélni.
2012. aug. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Az elején tényleg úgy van, ahogy az előző írta, 2-3 hétig erősödnek a tünetek, lehetnek mellékhatások. Egyébként miután beállt a hatás egy ilyen állandó nagyjából közönbös hangulatot ad, olyan "lesz.rsz mindent" érzést. Én 4 évig szedtem, mert a doki azt mondta hogy addig szedjem amíg úgy érzem szükségem van rá... aztán idén tavasszal saját elhatározásból leszoktam róla. Fokozatosan csökkentettem az adagot, de miután teljesen elhagytam, volt egy olyan 3 hét ami pokoli volt. Testi és lelki elvonási tünetek: iszonyatos szorongás, pánikroham, halálfélelem, remegés, izzadás, végtagfájdalmak és még sorolhatnám. Ezek olyan 2 naponta jöttek elő eleinte, aztán egyre ritkábban és végül teljesen megszüntek. De gondolom ez egyénenként is változó, hogy kinél okoz gondot a leszokás, vagy lehet hogy az volt a baj hogy én több évig szedtem.
2012. aug. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!