Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszió tesztek mennyire...

A depresszió tesztek mennyire pontosak?

Figyelt kérdés
Egy fórumon találtam és csak úgy poénból megcsináltam egyet.Nem tetszett a teszt eredménye,ezért megcsináltam még 5 fajtát. Abból 1 szerint közepes depresszióm lehet és 5 szerint súlyos. Semmi különösebbet nem érzek magamon,mindig is az a szomorkás magába forduló önbizalom hiányos lány voltam.Az elmúlt fél évben elég rossz dolgok történtek velem,gondoltam azért vannak hangulat ingadozásaim és rossz kedvem.Kicsit megijedtem,mert úgy tudtam,h ez komoly betegség,bár most azt olvastam,h többnyire spontán gyógyul. Ez igaz? Vagy kezelés nélkül rosszabbodik?Ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata?
2012. aug. 10. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem például mindenképpen be akarták bizonyítani,(belém akarták beszélni) hogy diszleksziám van.(soha nem volt, sőt)

Az ilyen "diagnózisoknak" nem kell hinni, mert egyrészt biztos vagyok benne, hogy a kérdések is csak a jelenlegi állapotodat próbálták felmérni, másrészt mindenkinek vannak rossz napjai.

Eleve, ha poénosan fogtad fel, azt jelzi, hogy te sem gondoltad depressziósnak magad, vagyis nem vagy az.

2012. aug. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A depresszió valóban súlyos betegség. Az, hogy a teszt alapján neked ez jött ki, azt jelenti, hogy nem értetted meg a kérdést, vagy elnagyoltan értékelted a választ. Még szakorvosnak is elég sok munkájába kerül, hogy kimondja valakiről, hogy az depressziós. Próbálkozz más betegségekkel is, rögvest meglátod, mindez neked is megvan.
2012. aug. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem akarom magam diagnosztizálni tudom,h az egy dokinak is nehéz. Egészségügyit tanulok,számtalan betegségről tanultam már és érdekes módon azok jeleit még soha nem tapasztaltam magamon. Ami a legjobban aggaszt itt a krónikus fáradtság,rossz alvás és a nehéz koncentráció ami már kihat a mindennapjaimra is. A többi tünetet rá tudom fogni a velem történtekre és a szorongásra.
2012. aug. 10. 22:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Tudnod kell,hogy a pszichológusok/pszichiáterek abból is megélnek,hogy gyógyszereket írogatnak fel feleslegesen.Ennek itt az interneten olvastam utána és úgy érzem,hogy igaz lehet,akár külföldön,akár Magyarországon élünk.Én is egészségügyet tanulok.:D

Szerintem ezek a tesztek arra irányulnak,hogy menj dokihoz,az meg hadd írjon fel neked minél több gyógyszer,ami úgyis káros hatással van rád(nem vagyok Jehova).A gyógyszereknek rengeteg mellékhatásuk is van,ezt is tudod,főleg,ha egészségügyet tanulsz.

2012. aug. 11. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Egy fórumon találtam és csak úgy poénból megcsináltam egyet."


Kedves kérdező!

Ha valós tüneteid is vannak, akkor ne így nyissál....

2012. aug. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi az utolsó 2 választ is.

# 4 válaszoló,igazad lehet,nekik annál jobb minél több tanácstalan ember fordul hozzájuk.

# 5 Eddig nem is gondoltam,h ezek a tünetek akár depresszió miatt is lehetnek. Azt hittem,h biztos a meleg nyári időtől alszok rosszul,vagyok fáradt és a fáradtság miatt nehezebben koncentrálok...ez van kb április vége óta változás nélkül. Legszívesebben csak feküdnék egéssz nap és filmeznék. De ilyen,h szomorúbbnak nem érzem magam,mint eddig,meg ilyenek amire a depisek panaszkodni szoktak,ezért gondoltam,h a teszt talán nem ad pontos eredményt.

2012. aug. 12. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!