Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rémálmok gyötörnek. Mit lehet...

Rémálmok gyötörnek. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, sok mindenen átmentem az utóbbi 1 évben (szüleim elváltak, vége lett egy másfél éves kapcsolatomnak, aztán egy 2 hónaposnak is, meghalt a nagypapám) de nem érzem magam rosszul ezek miatt.

Azonban minden éjszaka rémálmom van.

Általában valaki meghal: vagy a húgom, vagy édesanyám, egy barátom, a szomszéd néni, a volt óvónőm... bárki. Mindig is nagyon furcsa és színes álmaim voltak, de nem ennyire szörnyűek. Mit lehet tenni a rémálmok ellen?



2012. aug. 16. 07:34
 1/4 anonim válasza:
Talán szerezz jó élményeket és akkor majd nem fog gyötörni.. :))
2012. aug. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
az álmaidat a tudatalattid szabályozza. :) én úgy hallottam, hogy az álmodban szerepelhet az aznap akármelyik gondolata, kiszínezheti az álmodat. és ez valamilyen szinten nálam is beigazolódott. én egyébként 15 éves vagyok és sokat olvastam az álmokról.. én is sokszor érzékelem, hogy egy aznap történt esemény az álmomban is megjelenik..:D én azt tanácsolom, h próbáld ezeket a gondolatokat teljesen kizárni a fejedből.
2012. aug. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az álmokról sokan mondanak sokat. Én a tudatalatti verzióban hiszek, miszerint ami nem tudatos, de benne van az agyunkban, álmunkban tör elő. De mégis hogy lehet megszűntetni az ilyen buta tudatalatti dolgokat?

Egyébként rengeteg szép és jó élményben van részem nap mint nap, ahogy írtam: nem érzem magam rosszul.

De lehet, hogy a fáradtság és a stressz hozta ki belőlem,

mivel a múlt hetem elég húzós volt, most már azonban kezdenek eltűnni!:)

2012. aug. 24. 11:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Jung szerint az álmainkban a vágyaink törnek elő, azonban nem mindig "tiszta formában." Mivel ezeket a vágyakat elfojtjuk, ezt "megtanulja" tudatalatti, tehát ahogy tudatosan nem, úgy az álmunkban sem fog kifejeződni egy az egyben, hanem különböző átalakulásokon megy át. Felcserélődnek benne dolgok, felnagyíthat, összezsugoríthat dolgokat a tudatunk. Véleményem szerint a legjobb, amit tehetsz, hogy "megfejted" őket. De nem feltétlenül az álmoskönyves módszerrel. A saját szimbólumaidra kell rájönnöd. Mi az, amit az álmodban valamivel felcserélsz, mit jelenthet NEKED -hiszen itt ez a fontos. Pl nézzük meg a meghalós álmaidat: nyilvánvaló, hogy sok veszteség ért, amit nem tudsz feldolgozni. Azt írtad: nem érzed rosszul magad a veszteségek miatt, egyfajta elfojtás lehet, hiszen ezek nyilvánvalóan megterhelnek mindenkit. Álmodban végignézed azoknak a halálát, akik közel állnak hozzád -tehát nem akarod elveszíteni őket, arra vágysz, hogy veled legyenek. Ez a ragaszkodás nyilvánulhat meg egy ilyen felcserélődésben -hogy halva látod őket. Az emberek személyén is gondolkozz el, hogy miért jöhet elő a szomszéd néni, meg az óvónéni: lehet, hogy a gyerekkorodat szimbolizálják, meg a környéket, ahol élsz...

Persze ez így zavarosan hangzik, hiszen én nem ismerlek, nem tudom, valójában mi történt veled, stb. Az a lényeg, hogy gondold át ezeket az álmokat, azt, hogy mit érzel a valódi veszteségeid miatt, stb. Ha szükségét érzed, beszélj róluk egy barátodnak, barátnődnek, meséld el neki, mit álmodtál, mire gondolsz... Sokszor ha kimonddunk dolgokat, rájövünk az összefüggésekre.

Ha rájössz magadtól ezekre, fel tudod dolgozni az elfojtott dolgokat is, és nem fognak tovább gyötörni az álmok.

Nálam ez a módszer mindig beválik. Persze nem mindig megy egyik napról a másikra, de többnyire sikerül. Mostanában nekem is sok rémálmom van... Egy van, aminek nem tudtam rájönni az értelmére, többször is újraálmodtam már....


22L

2012. szept. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!