Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Több fajta depresszió van, ez...

Több fajta depresszió van, ez melyik fajta lehet?

Figyelt kérdés

Nem akarok kisregényt írni, ezért igyekszem rövidre fogni. Még 12 évvel ezelőtt beleszerettem egy munkatársamba, mivel ő irodán dolgozott én meg nem, így szó se lehetett róla h beszélgessünk vagy valami, attól függetlenül éjjel-nappal rágondoltam. Így ment ez 2 évig, amikor hirtelen ott hagyta a céget, és amikor ezt megtudtam, teljesen összeomlottam. Egyfolytában sírtam, ha felkeltem azért, munka közben is folyamatosan itattam az egereket, sokszor ha már nagyon nem bírtam visszatartani, rohantam ki a WC-re bőgni. Sokszor az étvágyam is elment, csak szimplán kifordult a kaja a számból. Ha hazaértem munkából menekültem a takaró alá és ott sírtam félórákat, de abba se tudtam hagyni. Így ment ez 2 évig, ez az állandó remegéses sírós rosszkedv. Aztán ez a bizonyos férfiú visszajött a céghez, én meg megint boldog lettem, h megint láthatom, és h megint köszönhetek neki. Nem tartott sokáig ez a "jókedvem", mert összejött egy irodista lánnyal, én meg megint letörtem. Megint jött az állandó sírás, mellette megváltoztam, mindenkivel agresszívvá váltam, egyfolytában idegeskedtem. Éreztem, h nem bírom tovább a munkahelyemen se, le is léptem. Ettől a pillanattól kezdve teljesen elmaradt a menzeszem is (úgy 2,5 éven át). Mindenféle betegség jött ki rajtam, fájtak a térdeim, forróságérzet gyötört, mindenki került, sztem erősen negatív kisugárzásom is volt. Az i-re az tette fel a pontot, amikor egyik napról a másikra cukorbeteg lettem, és vagy 2 hónapon át zombiként szédelegtem, így kerültem be a kórházba 2008 decemberében 35-ös cukorral, de már nagyon a végemet jártam.

Ott pár nap alatt rendbe raktak, de mondták h ezentúl inzulinozni kell, én meg mondom: a-a, az kizárt h én szúrjam magam. Ekkor volt az, h mondom, most már elég és nem akarok így élni tovább, interneten megnéztem h mi okozza a cukorbetegséget (mert kórházban nem közlik az okokat, ez nekik nem biznisz). Kibogoztam, h végül is a túlsavasodás és a krómhiány, így aztán egy sétával társított zöldborsó-zöldségleves kúrával helyre tettem magam, és már karácsonyra (!) kigyógyultam a cukorbetegségből. Innentől kezdve a menzeszem is megjött, és bár ma se vagyok boldog ember, de elmúlt a depi időszak.

Tehát visszakanyarodva az eredeti kérdéshez, milyen fajta depresszió az ami évekig tart és folyamatos sírással örök rosszkedvvel társul?


2012. aug. 17. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ezt nem mondanám depressziónak, inkább saját magaddal kicseszésnek vagy mazochizmusnak. Mert azt tetted. Mintha szándékosan szenvedtetted volna magad. Kezdve azzal hogy 2 évig sóvárogtál valaki után és nem tettél semmit érte. Pedig tehettél volna bármikor. Helyette te bőgtél és szenvedtél, idegeskedtél. Aztán ugyanez a pasi miatt még tovább szenvedtél míg már a harag meg minden előjött és a szervezeted megunta, nem bírta tovább a kiképzést, ezért beteg lettél.

Depresszió sok féle van. De nem hiszem hogy jellemző rád ezek alapján bármelyik is.

2012. aug. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És mi lett a pasival?
2012. aug. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem akarok buta kérdéseket feltenni, de pszichiáternél jártál?
2012. aug. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"így aztán egy sétával társított zöldborsó-zöldségleves kúrával helyre tettem magam, és már karácsonyra (!"


Ez egy igazi csoda. 38 as cukorbetegséget egy sétával társított zöldborsólevessel kigyógyítottál. Ez nem semmi. És ez a csodálatos szerelem is. A pasinak legalább a nevét megtudtad?

2012. aug. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!