Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sok emlékem eltűnt. Kinek...

Sok emlékem eltűnt. Kinek szóljak?

Figyelt kérdés
Tárgyak is kiestek a fejemből. Az ok, amiért kiestek, már elmúlt. Az agyam is szerintem kipihente magát. Már csak meg kellene tanulnom az elfelejtett dolgokat. Anyámmal élek, de neki nem szeretnék szólni. 33 éves vagyok. Mit tegyek?
2012. aug. 18. 00:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen jellegű emlékeket felejtettél el?
2012. aug. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Fontosabb dolgok is kiestek. A tanulási képességem is egy időre nagyon leromlott, de már szinte teljesen visszaállt, ami érdekes, mert agysejt ugyebár nem termelődhet a tudomány szerint .
2012. aug. 18. 10:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet a nagy stressztől volt.... vagy idegösszeroppanás (?). Ha már minden rendben akkor ne aggódj tovább, de ha még mindig emlékezetkiesésed van akkor azonnal keress fel egy orvost!
2012. aug. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tavalyhoz képest sokat javult . Tavaly már tanulni is nehezen tudtam, és volt, ami nem is ment a fejembe, és olyan voltam érzésileg, mint ha állandóan részeg lettem volna. Én arra gondolok, hogy sok információt hordozó sejt elpusztulhatott, szóval vannak dolgok amiket újra meg kellett és kell még tanulni. Csak szégyenlem.
2012. aug. 19. 00:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Mivel foglalkozol? Gondolom, már nem tanulsz. TV-t nézel, olvasol könyvet? Írjál magadról.
2012. aug. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
az a helyzet hogy ezzel jelenleg senki nem tud tenni kb semmit. amit te teehetsz és fontos, hoggy mostantól egészségesen élj, táplálkozz megfelelően, aludj rendesen és eleget. és próbáld meg felidézni amire nem emlékszel. memória gyakorlatok is segíthetnek. memória játék vagy akármi. ezeket tudod csinálni. beszélgess emberekkel az javítja a memóriát, nincs ezzel nagyon kinek szólni, főleg hogy ha jól értem az ok nem ismeretlen, és már megszűnt.
2012. aug. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egy közlekedési cégnél vagyok. Ne értse félre senki: nem lettem szellemi fogyatékos: a tanulási képességem nem veszlett el. Vagyis tavaly már nehezebben tanultam, de mostanra ismét rettentően jól tudok új dogokat megtanulni, jobban mint az átlag. Tehát akkor maradtak használható agysejtjeim gondolom. Könyvet ritkán olvasok. Tévét is ritkán nézek. Inkább tudományos cikkeket olvasok és chatelek.
2012. aug. 19. 21:43
 8/9 anonim ***** válasza:
ez nem úgy megy hogy tönkremennek az agysejtjeid, ha rosszul tudsz tanulni annak más oka van. azért általában nincs akkora gáz. azt viszont jó lenne tudni, hogy mi volt az az ok amiért kiestek.
2012. aug. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azért estek ki az emlékek szerintem, mert volt az életemben 8 év egyfolytában jelen lévő hatalmas stressz. Megpróbálom leírni a mértékét, már amennyire ez leírással visszaadható. Olyan stresszt kell elképzelni, mint amikor valaki attól fél, hogy bármikor felrobbanhat egy épület, benne a szeretteivel, és ő tenni szeretne ez ellen, de mégsem tud tenni semmit ellene, illetve azt érzi, hogy ez az ő hibájából van. Ez volt 8 évig egyfolytában. Az ezt kiváltó ok elmúlt 2002-ben, de utána is voltak nagy stresszek időnként, de nem állandóan. Kb 2008-tól kezdve 3 évig a nagy stresszt úgy vezettem le, hogy elég sok alkoholos italt megittam. Amikor azt mondtam, hogy nem iszok többet alkoholos italokat, akkor jelentkeztek a komoly tünetek.
2012. aug. 21. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!