Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiám van, és...

Szociális fóbiám van, és emiatt segítséget kérni is félek. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Röviden az a bajom, hogy félek az emberektől (legalábbis a többségtől). Nem szeretek idegenekkel beszélgetni, ideges leszek ha el kell mennem a boltba egyedül. Ha mások előtt kell valami csinálnom, sokszor el kezd remegni a kezem. Még középiskolába járok, de egyáltalán nincsenek barátaim, és ha nem tudok változtatni a dolgokon, akkor nem is lesznek. Mivel félek idegenekkel beszélgetni(főleg ilyen személyes témáról), ezért egyszerűen nem tudok odamenni az iskolapszihológushoz, hogy bejelentkezzek hozzá. Fogalmam sincs, hogy mit csináljak. :(

2012. aug. 21. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Pedig más választásod nem igazán van, csak az orvosi segítség. Esetleg kérd meg valakidet, hogy jelentkeztessen be az orvosnál.
2012. aug. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ez egy betegség, akár a nátha. Keresd fel az iskolaorvost, vagy a gyermekorvost. És tartsd be amit tanácsol. Persze ha meg szeretnél gyógyulni. Ha nem, akkor ne tedd...

2012. aug. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
ne az itteni embereket kérdezd. sokan bemesélik neked, hogy beteg vagy, és akkor beteg leszel attól, hogy azt hiszed, hogy beteg vagy. meg kell szokni a hivatalos dolgokat. én is sokáig nem tudtam beszélni, kapcsolatot teremteni. a barátom rosszul van a tömegközlekedéseken, és mindketten normális életet élünk! én ódzkodok felhívni egy szervizet, vagy jegyet kérni a kalauztól (pedig ötödik éve minden hétköznap használom a hévet, és nem minden nap van bérletem.) félek a boltban fizetni, illetve ha rámköszön egy idősebb szomszéd. nem tudok köszönni. de megszoktam, és bár van bennem egy kis szorongás, már értelmesen tudok beszélgetni emberekkel.
2012. aug. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó. Te rosszul értelmezed a dolgokat. Nem attól leszel beteg, ha elmész az orvoshoz, mert olyant észlelsz magadon, ami nem természetes. Majd az orvos megállapítja, mi a helyzet. Ezért kell elmenni, és nem szenvedni.
2012. aug. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem igenen is beteg vagy! Szólj a szüleidnek, vagy egy olyan rokonnak akivel rendes a viszonyod és megbízol benne. Minél előbb csinálj a dologgal valamit, mert ez egyre súlyosabb lesz csak, hacsaknem a saját fejedben lerendezed a dolgokat, amihez nagyon nagy lelki erő kell na és fejben is jól ott kell lenni. Találj magadnak olyan elfoglaltságot, ami kikapcsol, önbizalmat ad és jól érzed magad közben, ez akár lehet sport is, ha sportolni kezdesz lehet jól járnál valami csapat sporttal :)
2012. aug. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnos az első lépés - a segítségkérés - elkerülhetetlen, ha változtatni szeretnél. Gondolj arra, hogy nagyon sok ember hordoz magában mindenféle problémákat, amiket ők is ugyanúgy szégyellenek, mint te. A különbség azok között, akik kilábalnak egy adott problémából, és akik benne ragadnak, éppen ez: meg merik-e tenni az első lépést önmagukért. Szorítok, hogy neked sikerüljön. Utólag büszke leszel magadra, hogy meg merted tenni. Inspirációképpen:

[link]

2012. aug. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!