Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg szerű, szociális...

Pánikbeteg szerű, szociális fóbiás, agora fóbiás mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Szóval a fentiek közül mind igaz rám úgy érzem. Kerülöm az embereket nem járok sehova nem merek kimenni az utcára. Még a házunk elé sem. Már az udvaron furcsán érzem magam. Ha még is muszály kimennem akkor teljesen pánikolok ver a szívem, izzadok, szédülök, légszomj, úgy érzem ott vagyok de mégsem... Rá stresszelek a dologra. De az igazság az hogyha itthon egyedül kell maradnom az sem megy. Ugyanazokat a dolgokat produkálom mintha kinnt lennék az utcán.

Talán az egész attól lehet hogy tartok az emberektől valamilyen szinten ? Vagyis nem tudom zavarnak inkább így mondanám. Egy igaz barátom van a többiek csak haverok, ismerősök akikkel nem igazán tartom a kapcsolatot.

A kérdésem a következő lenne. Pszichológushoz járok ezt leszögezném.

Az egész kialakulhatott abból, hogy az utóbbi időben kerültem az emberek társaságát és mostmár úgymond bebeszélem magamnak azt hogy rosszul kell lennem azért mert nem akarok velük találkozni és ha rosszul vagyok akkor nem is kell ?


Igy nem tudok élni de nem tudom a választ a problémáimra. Ha valakinek vannak hasonló problémái kérem azok írjanak.



2012. aug. 6. 14:06
 1/4 anonim válasza:
Szia! Megértelek. Én is utálok emberek közé menni, ha ki kell mennem az utcára minden bajom van(úgy érzem mindenki engem néz és rajtam gúnyolódik), hát még ha előre tudom,hogy hivatalos helyre kell mennem, akkor előtte nem tudok aludni, mikor ott vagyok meg úgy ver a szívem,hogy majd kiugrik a helyéről. Nagyon rossz. Ha gondolod írj, szívesen beszélgetek veled! :-) 20/L
2012. aug. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én pont emiatt megyek pszichiáterhez jövőhéten! Tisztában vagyok vele, hogy gyógyszereket fog felírni, de egyszerűen már én is belefáradtam ebbe! Azért nálam nem ilyen durva a helyzet, én inkább utazni nem merek, meg bevásárolni! Nem tudom mitől alakulhatott ki nálad, azért jársz pszichológushoz hogy rájöjjetek!
2012. aug. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen ezt tudom es bar csak haromszor voltam ugy erzem nem veszi komolyan ezt a temat. Levaltani nem akarom mert epp elkezdtem bizni benne megnyiltam es ez is nehez volt. Tobb problemam is van ez melett de csak azokra koncentral. Nem tudom mi lesz. Ha nem tud

Nagy keres elmeselned majd mi volt a pszichiaternel ? :)

Ja es gyogyulast kivanok neked is !:) tudom hogy megerdemled

2012. aug. 10. 00:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok! Nekem a háziorvosom azt mondta, ha nem kezeljük akkor jobban eldurvulhat, ezért utalt be oda, hogy gyógyszerekkel kezeljen! Úgy érzem a pszichológus nekem nem nagyon tudna segíteni, mert amiket ajánlana azokat már szedem és nem nagyon használnak! Eléggé gyógyszerellenes vagyok, de most bevállalom, ha jobban akarok lenni! Persze mindenképpen megírom! Kedd délelőtt megyek, kíváncsi vagyok mit fog mondani!

Ha egy idő után sem leszel megeleégedve a dokival mindenképpen keress mást, mert a gyógyulásod a fontos! Ha nem vesz elég komolyan, keress olyat aki fog! Idővel neki is megfogsz nyílni ne aggódj! Jobbulást Neked is! :)

2012. aug. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!