Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A barátnőm vagdossa magát....

A barátnőm vagdossa magát. Mit tegyek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A barátnőm (15L) vagdossa magát. Eleinte el se mondta csak feltüntek a sebek a karján de még csak szóvá se tettem mert ez volt az utolsó dolog amit kinéztem volna belőle. Egy életvidám édes csajszi meg minden. Nem is értem miért csinálja. Aztmondja csak akkor ha nagyon szar kedve van vagy szomorú estébé. Egyszer már megbeszéltük hogy többet ilyet nem csinál de persze megint előfordul és arra hivatkozik hogy nem birja magát visszafogni. Én személyesen nem tudom minden lépését figyelni mert hogy nem élünk együtt de nagyon féltem. Próbáltam kedvesen megbeszélni, meg olyat is mondtam már a végére hogy nem tűröm meg meg ilyenek egy kicsit be is keményiítettem de semmi sem használt. Nagyon kétségbe vagyok esve mert szerintem ez nem egészséges. Mit tudok tenni? Nem nagyon szeretnék pszihológushoz fordulni. Van esetleg más megoldás? Kérlek segítsetek, teljesen kétségbe vagyok esve.

Köszönöm: 16F



2012. aug. 23. 21:53
 1/7 Miley91 válasza:
100%
Szülei tudnak minderről? Pedig vagy a szülei vagy te kénytelenek lesztek elvinni mert ez minden csak nem normális dolog... (Ha esetleg nem tudnak róla,mindenképp ülj le velük megbeszélni! )
2012. aug. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Erre pedig a legjobb megoldás a pszichológus.
2012. aug. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
Remélem nem miattad. Ha megnyaltad a véét akkor az a szememben már kannibalizmus.
2012. aug. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szia,sajnos én is ilyen voltam mint a bnőd :( néha még mindig van egy pár vágás a karomon ha nem bírom ki.a barátom mindent megpróbált,elvette az összes szúró-vágó eszközömet,de ugyanúgy folytattam,szereztem másikat.végül úgy sikerült leállítania hogy azt mondta hogy ő is kárt tesz magában ha én is,amit én nem akartam.csak sajna ennek az lett a vége hogy a hajamat kezdtem el tépni,ami még mindig van néha,főleg suliidőben az osztályom miatt.erről még nem rudott leszoktatni,de folyamatban.Ami fontos,hogy legyél türelemmel a lányhoz,beszéljétek meg h miért csinálja,ne hagyd hogy magában tartsa a bánatát,nálam is úgy kezdődött hogy a bajaimat nem mertem senkinek se elmondani.Sok sikert,türelmet és kitarást,és érezze h rád számíthat!
2012. aug. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Legyél vele nagyon türelmes és vedd rá, hogy elmondja a bajait tudasd vele mindig, hogy vele vagy és nincs egyedül. Tudd meg miért csinálja és szüntesd meg az okokat, vagy találjatok ki ketten valami megoldást :)

Nekem nagyon nehezen ment a leszokás, mondjuk mivel tudom, hogy mennyire ragaszkodom a tárgyakhoz tudtam, ha odaadom akkor nem fogom megtenni, így sikerült elérnem, hogy már fél éve nem csinálom.

2012. aug. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nem jó ha az ő beleegyezése nélkül szólsz rólla bárkinek mert akkor már úgy kezeled mint egy "beteget" ez lehet neki megalázó és csak rontasz a helyzeten inkább éreztesd vele h megbízhat benned mert ha ekmondja a dolgokat akkor talán nem fogja ezt csinálni én is azért végdostam magam mert nem tudtam kinek elmondani a gondjaimat.....
2012. aug. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi emberek. :)
2012. szept. 16. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!