Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vagdossa magát! Hogyan segíthe...

Renesmee18 kérdése:

Vagdossa magát! Hogyan segíthetnék rajta?

Figyelt kérdés

Már egy éve ismerem látásból. De csak egy hete vagyunk beszélő viszonyban. Nagyon kedvelem meg minden. 14 éves én 16 és fél. Ő fiú én meg lány. Én is szoktam magam karcolgatni, tűvel szúrni (apukám orvos, így mindig tudok steril tűt szerezni). De nem olyan durván mint ő. Nem tudom mit tehetnék érte. Nem tudom, hogy miért csinálja...

Próbálok rajta segíteni de mivel 1hete beszélgetünk, nem tudom,m hogy mit tehetnék érte.

A volt sulijában sok volt vele a gond mert hiperaktív és diszlexiás, saját akaratából sulit váltott.

Hogy segítsek rajta? Nem akarom, hogy komolyabb bajai legyenek.


2011. szept. 24. 12:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Látogassatok meg egy gyermekpszichológust.
2011. szept. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Bambuszka32 ***** válasza:
100%

Az önmagad kínzása, fájdalom okozása szándékosan NEM NORMÁLIS!

Gyakran pszichés okai vannak. Pl az esetek többségében lelkiismeret furdalás, meg nem értés a környezettől, mazo hajlamok.

A belső fájdalom kivezetése... ahogy fájdalmat okozol magadnak, csökken a belső feszültség. ÉS ahogy látod gyógyulni a sebet, úgy gyógyulnak a belső (lelki) sebeid is. SZERINTED!!!

De közel sem így van. Ez egy betegség. Ha nem mertek vagy nem tudtok dokihoz menni, próbáljatok egymáson segíteni. Megértés, meghallgatni a másik lelki problémáit, támogatni!

Ha egy lelkileg sérült ember megtalálja a másik felét aki megérti a gondjait és nem neveti ki, nem gúnyolja, hanem azt látja ami a külsőségek mögött van, elmúlik magától.

De egyedül nem megy.

Próbálj közeledni hozzá,fizikai megterheléssel járó programokra rávenni (ez segít levezetni a belső feszültséget), nem fogja csinálni. És Te sem!


De elsődleges megoldásként a gyermekpszichológust javaslom!!!!!

2011. szept. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Pszichológusnál már voltam, de nem e miatt, hanem mert elváltak a szüleim...

De nem e miatt csinálom. Majd próbálok rajta segíteni mindenben, amiben csak tudok.

Én nem érzem magamat nem normálisnak. Csak levezetem a feszültséget.


De azért köszönöm a válaszotokat, ha még eszetekbe jutna valami amivel segíthetek rajta, akkor írjatok!

2011. szept. 24. 15:32
 4/13 Bambuszka32 ***** válasza:
Kérlek regizz egy gmailt ha nincs és beszéljünk. Írtam neked emailt.
2011. szept. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Írhatsz a nita8@gmail.hu -ra.
2011. szept. 24. 16:13
 6/13 Bambuszka32 ***** válasza:
Írtam
2011. szept. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem kaptam meg.. :/
2011. szept. 24. 16:24
 8/13 Bambuszka32 ***** válasza:
most gmail.hu vagy gmail.com?:)
2011. szept. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
gmail.hu
2011. szept. 24. 16:28
 10/13 Bambuszka32 ***** válasza:
Nem kaptad meg?:( írj egy msn címet a freemailről. Felveszlek
2011. szept. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!