Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szüntethetném meg a...

Hogyan szüntethetném meg a kapkodást?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és ez egy elég nagy probléma nálam. Úgy kell elképzelni, hogy mindent egyszerre és azonnal akarok. Olyan ez mint egy elhatalmasodott maximalizmus. Sikeres akarok lenni mindenben, gyorsan akarom mindezt. Akármibe kezdek elsietem, csak hogy minél hamarabb elérjem a célom. Nem tudom milyen probléma lehet ez. Pl.: mikor matek dolgozatot írunk, nagyon elsietem az egészet, és kapok egy hármast, mert nem figyeltem. Ez van nyomás alatt.. órán viszont jobban teljesítek mint bárki más.. pont így van ez vezetésnél is (most csinálom a jogsit).. megy ugyan, de eléggé kapkodok ez az egyetlen hibám.. valaki valami javaslat ? :D

2012. aug. 24. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:
kapkodó csiga?
2012. aug. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
:DDD aha
2012. aug. 24. 19:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Épp gondolkoztam, hogy kiírom a kérdésemet, ami kísértetiesen hasonlít a tiedhez!!!


Ez az egyszerre mindent akarok nálam pl. abban mutatkozik meg, hogy:

- vannak könyvek, amiket el akarok olvasni, mert érdekelnek nagyon. Viszont bármelyiket választom olvasásra, olyan érzésem van, mintha "lemaradnék" a többiről azzal, hogy később olvasnám.

- tanulásnál is ez van, érdekel az informatika, francia, német, filozófia, és hiába osztanám be, hogy mikor melyiket tanulom majd, ott van az az érzés bennem, hogy egy kiválasztásával "kizárom" a többit, akkor ott "elmulasztom" a többi tanulását.

- mindennapi teendőkben is van ilyen dolog.


Mindennek az a következménye, hogy vagy párhuzamosan kezdek bele ezekbe (kapkodva, sokat markolva), és hamar feladom, mert hosszabb távon nem bírom mindezt egyszerre. Vagy semmibe se kezdek bele, és így semmivel sem haladok egyáltalán.


Jó lenne, ha valaki, aki járt ugyanebben a cipőben adna nekünk tanácsot! :)

2012. aug. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!