Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi baj lehet velem, miért...

Mi baj lehet velem, miért vagyok ennyire szétesett, szétszórt?

Figyelt kérdés

Mi lehet a gond, illetve hogyan lehet kezelni azt, hogy általában nagyon sok mindent elfelejtek? Valószínűleg azért, mert az agyam állandóan jár valamin, ha lényeges, ha nem. Olyan az egész, mint egy folyamatosan őrlő malom, amibe ha beledobnak valami új dolgot, teljesen mindegy mennyire fontos, ledarálja és megy a levesbe - minden előtte lévő, esetleg fontosabb dologgal együtt. Nagyon zavar, mert a minap pl. mosószert akartam venni, direkt magamra szóltam, hogy el ne felejtsem, ha hazafelé megyek. Persze ott mentem el az üzlet elött, és úgy, hogy még csak véletlenül sem jutott eszembe a dolog. És még nagyon sok ilyen van... :-( Egészen addig, hogy egy akár csak 6 jegyű számot sem tudok megjegyezni napokon keresztül, de jó, ha 10 perc után még visszamondom.


Mi van velem? :-(


2009. júl. 26. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmi baj,nyugodj meg! Ez teljesen normális, szórakozott vagy és kész!Én ilyen vagyok,igaz, nekem volt egy agytrombózisom is:P..........
2009. júl. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én is ilyen vagyok, ezért este mielőtt lefekszem, összeszedem a gondolataimat hogy holnap mit kell csinálnom, és felírom 1 lapra. Az a poén amikor otthonhagyom a lapot :D
2009. júl. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tényleg nem rosszból mondom, de apám sokszor mondta ezt nekem: Akinek nincs esze, legyen notesze!


én is mindig elfelejtem a dolgokat :D mikor anyám megkér h kérdezzek meg valamit a suliban mindig elfelejtem pl :D

2009. júl. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Próbálj meg kicsit rendszerezettebb életet élni. Szabj kereteket a mindennapjaidnak. Akár azzal, hogy reggel jegyzeteket irsz az aznapi teendőidről és este kiértékeled a napod. Legyen időd naponta arra, hogy kikapcsold az agyad (zenével, zene nélkül, ülő, fekvő helyzetben), ahogy neked a legmegfelelőbb..
2009. júl. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

énis mindig mindent elfelejtek, pl ha cigizem és eszembe jut vmi amit megkell csinálnom, mire elszívtam a cigit már elis felejtettem.

sokat vagyok a gépnél, ezért én aztcsinálom, h vanitt egy táblám és oda írom a teendőimet :D

de gondolkoztam már nyakba akaszthatós cuccon is, h akárhol akármikor feltudjam írni :D jó, ezcsak vicc, bár praktikus lenne.

sztem ez amúgy annyi, h sokmindenen gondolkozol eccer és folyamatosan, jár az agyad, így nemtudsz fontossági sorrendet felállítani, nemtudod megjegyezni h mivan, mert már jönis a kövi gondolat.

2009. júl. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!