Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fáradtságot okozhatja lelki...

Fáradtságot okozhatja lelki állapot? Vagy érdemes lenne háziorvoshoz fordulni?

Figyelt kérdés
Az elmúlt egy évben 3 nagyon rossz dolog is történt velem + apróbbak,amikor már ez a 3 rossz generált. Akkor kezdtem észrevenni,h amikor nem muszáj ki se mozdulok. Egész nap csak feküdnék vagy aludnák. Ez azért is fura,mert ez előtt nem volt jellemző rám a sok alvás. Ha ki is kelek az ágyból,akkor is csak ásítozok. Az utolsó hónap kivételével,az elmúlt fél évben rengeteget bicikliztem,mozogtam és nagyon figyeltem az egészséges táplálkozásra,de az erős fáradtságom akkor is megvolt. Mit gondoltok,ez lehet lelki eredetű? Vagy inkább vizsgáltassam ki magam? Vagy valami vitamin hiányozna a szervezetemből? Főiskolára járok,nagyon fontos,h ez megoldódjon főleg a tanulás miatt.
2012. aug. 31. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Okozhat a depi pl fáradtságot,jobban mondva inkább nincs kedved semmihez...,ahogy neked se volt kedved felkelni az ágyból.Sportolj sokat táplálkozz egészségesen és nem lesz semmi probléma!!
2012. aug. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


"Sportolj sokat táplálkozz egészségesen és nem lesz semmi probléma!!!"


Meddig kell ezt csinálnom,mire elmúlik a fáradékonyság?Mert én 5 hónapon keresztül napi 10 km-t bicikliztem vagy göriztem. Mivel konyhán dolgoztam,azt ettem,amit csak akartam és próbáltam minél egészségesebben és akkor se vettem észre változást. A táplálkozásomra most is figyelek,de sportolni csak szeptembertől fogok újra. Na jó,lehet,h a kedvetlenség és a rossz hangulat rátesz még egy lapáttal a fáradtságra.

2012. aug. 31. 18:43
 3/9 anonim ***** válasza:
Érdemi választ sajnos nem tudok írni neked, de nekem már ez két vizsgaidőszakomat tette tönkre. :( Totál ugyanez volt velem is. Itthon már teljesen hülyének néztek, hogy már megint fáradt vagyok, ásítozok...
2012. aug. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Csak hogy a kérdésre is válaszoljak...: Okozhatja lelki állapot a fáradtságot, igen. Amiket leírtál azok depressziós tünetek is lehetnek. Nem gondolkoztál még azon, hogy felkeress egy pszichológust? Én is nagyon padlón voltam annó, járok már egy jó ideje pszichológushoz, és azóta valamivel jobb.
2012. aug. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Meddig kell ezt csinálnom,mire elmúlik a fáradékonyság?"


Ez jó:D Figyu,a sport nem kényszer,kényszerből nem is jó csinálni!Én már csak azért is csinálom,mert jobb lesz tőle a közérzetem,fittebbnek érzem magam,no és endorfint termel:))Az egészséges táplálkozás meg hozzá tartozik a sporthoz,no meg azért is,hogy ne betegedjek meg!Amíg tudom csinálom:D

2012. szept. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a többi választ is.

Nem kényszerből sportoltam/fogok sortolni,hanem magam miatt. Kicsit levezetem vele a felgyülemlett stresszt.

Igen,gondolkodtam már pszichológuson,sőt beszéltem is egyel. Igaz,h ő egy ismerősöm,nem rég fejezte be a sulit. Ő azt mondta,h szinte biztos abban,h generált szorongásom van,de mivel nem diagnosztizálhat (állítása szerint) ezért pszichiátert ajánlott. Neki nem meséltem a fáradtságról,csak arról,amik történtek velem és azzal kapcsolatos érzéseimről. A pszichiátertől meg kicsit tartok.

2012. szept. 1. 09:26
 7/9 anonim ***** válasza:
megint második vagyok. Én első körben a pszichológust javaslom mindenképpen. Ő 1-2-3 beszélgetős alkalom plusz esetleges tesztek kitöltetése után tud majd diagnosztizálni téged. Ezek után lehet, hogy azt gondolja, hogy elég lesz vele csak a pszichoterápia, de lehet javasolni fogja a kiegészítő gyógyszeres kezelést is. Én most pont ilyen helyzetben vagyok. Nem rég mondta nekem, hogy azt tanácsolja, hogy menjek el egy pszichiáterhez, aki tud felírni gyógyszert, ezzel ki tudjuk egészíteni a hetenkéni pszichoterápiát, nekem is és neki is könnyebb lesz így, jobban tudunk majd haladni. Én nem nagyon szerettem volna gyógyszert szedni, de be kellett látnom, hogy tényleg igaza van...
2012. szept. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak gyógyszert NEEEEEEEEEEEEEEEE!!!Nincs neked semmi bajod kérdező,nem vagy pszichiátriai eset!Sportolj sokat ez a lényeg!
2012. szept. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó,nem fogok gyógyszert szedni. Megpróbálok minél többet sportolni. De ha továbbra se múlik el,muszáj legalább egy háziorvost felkeresnem,aki ad valami irányt,h merre induljak. Nem akarom még egy félévem tönkretenni a suliban,mert a történtek miatt eléggé összeomlottam és nem voltam képes koncentrálni,így egy félévet halasztanom kellett. Suli helyet dolgoztam. Most kezdem érezni,h a lelkem kezd megnyugodni,de van amit még most sem tudtam feldolgozni.

2. válaszoló:őszintén remélem,hogy sikerül Neked is talpra állnod!Kitartást és minden jót!

2012. szept. 1. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!