Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes pszichológushoz menni...

Érdemes pszichológushoz menni már felnőttként, ha felmerül az autizmus gyanúja?

Figyelt kérdés
Gyermekeknél tudom, hogy fontos a fejlesztés miatt, de felnőtteknél van értelme?

2012. aug. 14. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj el és ő majd megmondja hogy van e értelme.
2012. aug. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerinted van értelme? (-: Mert ilyen kérdések akkor merülnek fel az emberben, ha rádöbben, hogy bizonyos területeken deficitjei vannak, nem teljes az élete.

Amíg meg voltam győződve róla, hogy minden megoldódik idővel, és nincs gond, addig eszembe sem jutott ilyesmi.


Tehát ha érzed, hogy valami nem stimmel (mint Neo a Matrixban (-: ), akkor menj el pszichológushoz. Többhöz is, ha kell. És full mindegy, hogy magasan funkcionáló autistának gondolod magad, vagy más probléma van.

2012. aug. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kisfiamnál felmerült az autizmus gyanúja, ezért sokat olvastam a témában... Sok tünet rám is illik, de nem tudom van-e értelme erről "papírt" szerezni. Félek, hogy még hátrányom származna belőle.
2012. aug. 17. 08:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Nézd, ha most semmi problémád nincs az életeddel, amin akár terápiával, akár enyhe gyógyszerekkel segíteni kellene (ld. elszigeteltség, kapcsolati problémák, szorongás, depresszió), akkor teljesen értelmetlen orvoshoz menni.

Ha boldog vagy, és elégedett, akkor a diagnózis ezen csak ronthat! :)


Hallottam már ilyet: "Sok korábbi problémámra, dolgomra választ adhat!" És az miért jó? Ha a korábbi dolgok nem hatnak ki a jelenlegi életedre (ld. fentebb), akkor semmi értelme diagnosztizálni.


A gyermekedet viszont feltétlenül vidd szakemberhez, már enyhe gyanú esetén is. Vadaskert, Autizmus Alapítvány.

2012. aug. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem jobb tudni. Olyan ez, mintha rádöbbennél, hogy látóként neveltek, és közben vak vagy... jó, ez sarkos példa, de valami ilyesmi.

Ha tudod, sok mindent megértesz, és megtanulhatod kezelni is. Bár egy pszichológustól túl sokat ne várj... autizmus ügyben nagyon nagy a "tudatlanság", még szakemberek körében is. Akkor már inkább az Autizmus Alapítványhoz fordulj egyenesen.

2012. aug. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem különböző tesztekből, illetve hasonló emberek "társaságában" is sokat megtudhatsz: [link]
2012. dec. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!