Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki sokat beszél az öngyilkoss...

Aki sokat beszél az öngyilkosságról, tényleg nem teszi meg?

Figyelt kérdés
Egy régi gimis barátnőmmel megint jóban lettünk,sokat beszélgettünk.Egyre gyakrabban mondta,hogy öngyilkosságot tervez,és maga alatt van.Elment orvoshoz is.Próbáltam kimozdítani ebből,moziba hívtam,könyvekkel leptem meg stb.Többször felhívott éjjel is,hogy következő nap meg fogja tenni,én meg próbáltam megnyugtatni,bár nagyon megviselt a dolog.Ez év eleje óta tart.Nagyon aggódom érte,de mostanában kezdem úgy érezni,hogy kihasznál.Kéri,hogy segítsek neki ebben-abban,intézzem el ezt-azt.Szívesen megtettem,bár elég egyoldalú barátság volt.Ma este viszont elképedtem,mert derűsen felhívott,és elmesélte,hogy vett magának egy aranyórát és két kosztümöt.Kezdem azt hinni,hogy az öngyilkosság csak figyelemfelkeltő szöveg..Viszont nem szeretnék tőle eltávolodni,mert mégiscsak félek,hogy esetleg megteszi.
2012. szept. 1. 23:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne hagyd, hogy ilyesmivel kihasználjon.

Én otthagynám az ilyet és az sem érdekelne, ha megtenné, de biztos lehetsz benne, hogy nem fogja.

2012. szept. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez teljesen egyénfüggő. Valaki csak beszél róla, és figyelemfelkeltésnek szánja, de meg nem tenné; de valaki tényleg komolyan gondolja. Na meg van aki ingadozó hangulatú, így egyszer megtenné, máskor meg esze ágában sincs ilyesmi.

Szerintem érdemes lenne beszélned a szüleivel erről a témáról.

2012. szept. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

vannak akik annyit mondogatják, hogy hitelüket vesztik és pont amiatt ölik meg magukat, hogy bebizonyítsák, hogy komolyan gondolják


tévhit, hogy aki mondogatja az nem teszi meg, de ha nem vagy szakember nem tudsz nagyon mit tenni

2012. szept. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy így használ ki másokat magát sajnáltatva, de az is lehet, hogy tényleg megtenné, és ezzel hogy vásárolt ezt-azt örömet akart szerezni magának, nyilván ő is tudja hogy ez jó hatással van a lelkére.

Foglalkozz vele továbbra is, de ne engedd hogy kihasználjon legyél kicsit elővigyázatos.

2012. szept. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igazából, igen, egyénfüggő. A barátom húga, kedves, csöndes lány volt, és hirtelen öngyilkos lett, senki nem gondolta volna, hogy ilyet fog tenni. Az eset után pedig átolvasták a naplóját, és olyanokat írt bele, hogy "Éljen a halál." És hasonlókat. Pedig rendes lány volt, senkinek nem panaszkodott, segítőkész volt. Ez példa arra, hogy milyen mélységek lehetnek a felszín alatt, amit senki nem vesz észre. A nagypapám testvére pedig azt mondta, az anyjának, hogy ő öngyilkos lesz, többször is felemlegette, de az anyja nem hitt neki, azt mondta, úgysem sikerülne. Erre ő azt mondta, hogy majd úgy csinálja, hogy sikerüljön,. 20 évesen sikerült is neki, pár hónappal a bátyja halála után. Ez egy másik példa volt. Úgy gondolom (felelve a kérdésedre) hogy, ha tényleg ilyen sokszor felemlegeti, szerintem is csak figyelemre van szüksége, bár annyit tudok a történetről, amennyit leírtál. Beszélgess el vele, komolyan, de nem sértően, magyarázd el, hogy ennek nincs értelme. Említsd meg, hogy te szívesen segítesz, de előbb neki is akarni kell, a gyógyulást. Az orvos nem segített rajta? Ilyen komoly problémái vannak, hogy ebbe akar menekülni? (Bár nem tudom mennyit tudsz róla.) Mindenesetre tegyél meg mindent, de csak azért ne legyél vele, mert sajnálod, és mert félsz, hogy megteszi. Ha megtenné, sem a te felelősséged lenne, hiszen, te segítettél rajta.
2012. szept. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azért nehéz segíteni,mert mintha semmi sem lenne neki jó.Valahol megértem,hogy egy maga alatt levő ember nem gondol másokra,de szerintem úgy nem lehet kimászni a lelki gödörből,hogy csak a saját problémáival foglalkozik valaki.Néha persze magamról is beszélek,hiszen barátnők vagyunk,meg talán addig se a saját bajára gondol,de úgy tűnik,mintha az nem nagyon érdekelné.Ha szelíden beszélgetek vele,akkor megvisel,hogy állandóan a halálról beszél,és csak mondja,mondja,hogy ő márpedig "abbahagyja ezt az életet".Ha pedig keményebben szólok hozzá,akkor elkezd sopánkodni,hogy majd mehetek a temetésére,akkor majd biztos sírni fogok!Nem vagyok érzéketlen,de ez egyre több erőt követel,nem igazán tudom,mit csináljak.Az orvossal is beszélgetnek,oda hetente eljár,de nem látok javulást.Gimiben nem volt ilyesmi,akkor csak az volt feltűnő,hogy mindig elkülönül az osztálytól,elég sokszor jelentett beteget reggel,aztán nem jött be,és csak velem volt jóban,de akkor nem beszélt öngyilkosságról.Teljesen tanácstalan vagyok,és féltem a barátnőmet,de nem tudom magamra vállalni a felelősséget egy felnőtt nő életéért..
2012. szept. 2. 22:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Értem. Gondolom azért nem látsz javulást, mert nem nyílik meg az orvosnak, talán nem is igazán akar, és úgy az orvos sem tud segíteni, ha nem mennek mélyre. Amiket elmondasz, hogy "majd mehetsz a temetésére", eléggé arra utalnak, hogy (bár nem akartam ilyen primitív szóhasználattal élni) de kihasznál. Szerintem úgy akar Téged sakkban tartani, hogy fenyegetőzik azzal, hogy megöli magát ezzel, felébreszti a lelkiismeretedet. Ha tényleg segíteni akarsz rajta, és a barátnője akarsz maradni, akkor szabd meg a határokat. Ne engedd, hogy fenyegessen, ne engedd, hogy zsaroljon érzelmi szinten. Segíts neki, de tarts távolságot. Annyi erőt adj, amennyiben még nem látod a károd, hiszen elsősorban mindenkinek önmagát kell fenntartania mind testi, mind lelki szinten, a többi csak utána jön. Ha úgy érzed nem tudsz felelősséget vállalni, akkor ne tedd. Remélem segítettem, minden jót, és ha valamire szükséged van, nyugodtan írj privát üzenetet.
2012. szept. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Mostanában gondolok bele,mennyire egyoldalú is ez a barátság.Jó objektív véleményeket hallani.
2012. szept. 3. 20:47
 9/9 anonim ***** válasza:
megteszi. barátnőm megtette. sokat mondta, senki nem hitt neki, aztán egyszer írt nekem. elköszönt. mondta hogy nem találkozunk többet. és nem is találkoztunk...
2012. szept. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!