Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki magában beszél (ily módon...

Aki magában beszél (ily módon ->lent) az milyen betegség? Vagy normális dolog?

Figyelt kérdés

Aki magában beszél suttogva (és kicsit hangosabban suttogva ha nincsenek otthon), és sokszor úgy beszél mintha kérdés(ek)re válaszolna....de hangokat nem hall.


Ez betegség vagy normális?

Ha betegség akkor mi az? Mi a neve?


2012. febr. 16. 12:24
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Vagy ha nem is kérdésekre válaszol, hanem szimplán magában beszél...

De sokszor minta kérdésekre válaszolna...

2012. febr. 16. 12:25
 2/15 A kérdező kommentje:
Jah és ami fontos: ez elmúlik egyszer valakinél, vagy csak súlyosbodik? (és ha súlyosbodik, akkor hogyan?)
2012. febr. 16. 12:26
 3/15 A kérdező kommentje:

Kérdésekre válaszolva pl úgy kezdi a mondatot (suttogva magában) hogy : "De akkor is..." "De nem...." "Épp ez az...."

Ha valaki nem értené.

2012. febr. 16. 12:27
 4/15 A kérdező kommentje:
Vagy pedig magába suttogva panaszkodik :/
2012. febr. 16. 12:55
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kommunikáció hiánya miatt alakulhat ki, rokonomnál is ez van, folyton magában beszél, mintha más is lenne ott valaki. Hétköznap nagyon keveset kommunikál. Szerintem lelki sérelmek is lehetnek. Egy szakemberrel kéne beszélni erről, ő tud segíteni vagy a helyzeten jobbítani.
2012. febr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem rólam van szó, bár igazad lehet.

Akkor ez nem (kezdetleges) skizofrénia?

2012. febr. 16. 15:00
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom, hogy az e, sajnos nem vagyok szakember, pedig a téma érdekel, de ajánlok egy könyvet. A címe azt hiszem, hogy 50 alapfogalom a pszichológiáról. Abban nézz utána. Egy időben olvasgattam. VAGY! menj el egy könyvtárba és keresgess ilyen könyveket, hidd el sokat segít. Vidd társaságba a klienst és szoktasd hozzá - ha ez megoldható -, ha segíteni szeretnél. De nem tudom mik a körülmények.
2012. febr. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%
Annyit tudok mondani erről, hogy egy időben én is csináltam ezt. Kb olyan 8-12 éves koromban, amikor senki nem beszélt(mondjuk most se) élénk fantáziám volt, és elképzeltem hogy én valakikkel beszélek, és suttogtam. Minden félét beszéltem így magamban. Senkinek nem tűnt fel, de ahogy többet kellett társaságba mennem iskola miatt, meg jobban lefoglaltam magam más dolgokkal, kb 12 éves koromban leszoktam róla. Mondjuk lefekvés előtt, még néha mindig szoktam, ilyen párbeszédeket fantáziálni, bár csak gondolatban. Bár én nem tudom, hogy mi a betegség neve, és hogy az ember akiről beszélsz abban is ez zajlik-e le, de lehetséges.
2012. febr. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
mikor senki nem beszélt velem*
2012. febr. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Sok minden miatt beszélhet magában az ember. Egyrészt akik zavarban vannak, azokkal előfordul, hogy motyognak, kimondják azt, ami az eszükbe jut.


Másodszor, erős koncentráció, intenzív gondolkodás, tanulás közben is van, aki beszél. Egyrészt mert annyira belefeledkezik a problémába, amin gondolkodik, hogy nem ügyel rá, hogy hogyan viselkedik. Másrészt hangosan kimondja a gondolatait, hogy azok jobban az emlékezetébe vésődjenek, ne veszítse el a fonalat.


Harmadszor, aki nagyon magányos, annál is előfordul több okból. Egyrészt képzeletbeli beszélgetéseket folytat. Másrészt hallani akarja a hangját, hogy megbizonyosodjon magáról (ugyanaz ez, mint amikor valaki tükörben nézegeti magát). Illetve egyszerűen csak annyira nem jár emberek közé, hogy a társas viselkedés szabályai már fellazulnak nála.

2012. febr. 17. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!