Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Izgalmi helyzetben a remegést...

Izgalmi helyzetben a remegést hogy szabályozhatom? Valami gyógyszer van?

Figyelt kérdés
Nagyon parás vagyok pici apró dolgok miatt. Nem részletezném, de a legapróbbakon is tudok stresszelni, főleg mert rágondolok és félek hogy ez lesz, ezáltal méginkább rámjön nehéz helyzetben a remegés, izzadás. Prezentálni több ember előtt kizárt hogy tudnék kocsonya fíling nélkül,pedig most úgy néz ki kell majd. Mit tudnék tenni ez ellen? Szedjek nyugtatót ilyen dolog előtt? Vagy pszichológus? Sajnos tudom hogy önbizalomhiány miatt van, amire semmi okom mert sok barátom van, barátnőm stb., de mégsem tudok rajta változtatni. Mit tegyek? Kb 1 éve súlyos ennyire.

2012. szept. 3. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Készülj fel a prezentációra nagyon, de nagyon alaposan. Írd meg a ppt-t, aztán keríts egy barátot, barátnőt, üljetek le a számítógép elé és mondd el neki. Beszéljétek meg, hogy hol lehet rajta javítani, mi az ami esetleg nem teljesen érthető, nem egész gördülékeny.

Aztán mondd el neki újra, és újra, akár 5-6-szor is, amíg szinte kívülről nem tudod.

Ha így állsz ki a pódiumra, kevésbé fogsz izgulni, illetve az izgulás miatt nem felejtesz el mindent, amit mondani akartál.

Később, ha lesz egy kis tapasztalatod, kevesebb készülés is elég lesz, de az elején ezt a magunk fajtának ;) bele kell tenni.

2012. szept. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem konkrétan erről van szó, csoportos munkák lesznek és még ott beszélni kell róla. Nem az a baj hogy elfelejtem, nem emiatt izgulok, hanem mert tömeg előtt kell lennem. De akor is tudok remegni, ha tudom előre hogy idegen társaságba megyek pl, vagy hasonlók, egyszóval bármi kis apróságon túl sokat stresszelek. Volt olyan h ki kellett volna mennem táblához (egyetem már) és hihetetlenül remegtem meg görcsben volt a gyomrom, végül nem került erre sor de ha került volna sztem egy egyenes vonalat nem tudtam volna húzni, meeg már menet közben is remegtek volna a lábaim. Ez azért lehet, mert középsuli eleje óta semmi szereplésem nem volt, pl márc 15 vagy ilyesmi előadás, általánosban ezekkel nem volt gondom, semmi.
2012. szept. 3. 13:37
 3/5 anonim válasza:
Középsuliban nekem végig ilyen problémám volt....bár nekem állandóan remeg a kezem,sok mindenkit ez zavart is,meg irritálónak találták.Sikerült megoldást találnom,amit inkább neked végső esetben ajánlok...eleinte gyógynövényes nyugatót szedtem(HOVA),most már 0.25-ös xanaxot,rajtam máshogy nem lehetett segíteni...szerintem próbálkozz meg különböző relaxációs gyakorlatokkal,olvass utána,az sem gáz ha pszichológus segítségét kéred! hosszú folyamat,de lehet h sikerül!
2012. szept. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
a xanaxnak utánan éztem, meg a hovának is, lehet először kipróbálom azt. köszönöm a válaszod, remélem segít, mert nagyon rosszul érzem már így magam... akármi olyat kell csinálnom ami a szokásostól eltér máris elkezdek rajta stresszelni
2012. szept. 6. 16:11
 5/5 A kérdező kommentje:
most látom hogy a xanax vényköteles... mindegyik fajta az belőle?
2012. szept. 6. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!