Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha vidéki a háziorvosom, de...

Ha vidéki a háziorvosom, de én Pesten élek, hogy kérhetek tőle beutalót a pszichiátriára (Pestire)?

Figyelt kérdés

Az a gond, hogy minden héten csak péntek estefelé érek haza,ő pedig délelőttös. Telefonon ilyesmit el lehet intézni, hogy egy hozzátartozóm átvegye tőle a papírt?

És a beutalóval bármely pszichiátriára mehetek vagy meg kell neki mondanom hova akarok? ( Tündérhegyre gondoltam)


2012. szept. 4. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a vidéki illetékes intézménybe küldhet.
2012. szept. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
akkor be kéne jelentkeznem Pesten egy körzeti orvoshoz? Nem tudok vidéken pszichiáterhez járni, csak hétvégén járok haza, de még akkor sem minden héten.
2012. szept. 4. 10:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Be szeretnél feküdni vagy csak pszichiáterhez szeretnél menni? Sajnos a vidéki háziorvos csak oda tud beutalót adni, ahol ő illetékes. Ráadásul, ha jól tudom Pesten sem mehetsz oda, ahová akarsz, de ez nem biztos. Szerintem, érdemesebb a magándokik között szétnézned, mert nem egy leányálom a kórházi ellátás. Az orvos általában nem nagyon törődik a beteggel, csak felír valami gyógyszert. Pedig lehet, hogy nem is megfelelő; nem végeznek rendes kontrollt, nem javasolnak terápiát, csak tömnek egy gyógyszerrel, ami lehet, hogy nem is jó. Lehet, hogy ez szélsőségesen negatív példa, lehet vannak ott is rendesek csak ki kell fogni egy jót.
2012. szept. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak ambulánsan szeretnék menni, befekvésre nincs szükségem. Magánorvost sajnos nem tudunk megfizetni, ezért nincs más választásom. De azt hiszem fel fogom hívni a háziorvosomat, hogy akkor tájékoztasson, milyen lehetőségeim vannak. Otthon alig leszek, nem tudok ott járni.
2012. szept. 4. 16:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Pszichiátriára (ambulánsra) nem kell befeküdni! Én mentem már el Pesten több helyre is, mindig abba a kerületbe, ahol éppen laktam, sehova sem kellett. Ha kérdezik, mondd, hogy az adott kerületben laksz csak nem oda vagy bejelentve, nem szokott gond lenni, még ott sem, ahol komolyan veszik, hogy csak az adott kerületből fogadnak.
2012. szept. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

mármint elírtam, nem kell befeküdni*= nem kell beutaló


remélem, segítettem

2012. szept. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi
2012. szept. 5. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!