Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen orvoshoz menjek, és...

Milyen orvoshoz menjek, és mit mondjak neki, ha az a gyanúm, hogy depresszióm van? Háziorvosom nincs.

Figyelt kérdés
2012. jún. 15. 17:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hogy-hogy nincs háziorvosod? Neki kellene adnia beutalót pszichiátriára.
2012. jún. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok bejelentkezve (albérlet), csak a szüleimnél, de már tíz éve nem ott lakom. Ottani dokihoz nem tudok hazajárni.
2012. jún. 15. 17:17
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor csak egy pszichológushoz tudsz menni, de ott fizetni kell.
2012. jún. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Galvács Lajos válasza:
A pszichológus előtt próbáld ki a SEDATIF PC készítményt.Vény nélkül is kapható.Két hónap alatt rendbe rak.Nekem segített.
2012. jún. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Tündianya ***** válasza:
Elmehetsz a jelenlegi lakóhelyedhez közeli házi orvoshoz. Vagy átkéred magad oda. Ami kb. két perc. Aláírsz egy nyilatkoztat és a régi dokitól ők majd átkérik a kartonodat. Vagy ha nem akarsz átjelentkezni, akkor ambulánsként adhat beutalót. Mikor én Pesten laktam mindig ambulánsként kezelt az ottani doki náthával is, mert mondtam neki,hogy majd egyszer hazaköltözünk és nem váltok orvost ezért. De a másik lehetőség a magándoki, oda nem kell beutaló, csak sok pénz...
2012. jún. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A lehangolt, reménytelen állapot nem depresszió. Depresszió akkor lkehetséges, ha már legalább 6 hónapja állandóan fennálnak a tünetek. ezen tényleg pszichoterápia segíthet. Ha pszichiátriára mész, akkor gyógyszeres kezeléssel enyhítik a tüneteket. Tehát: pszichiáter és pszichológus együttes kezelésére van szükség. DE! csak akkor, ha nem átmeneti lehangolt állapotról van szó. ilyenkor segít az életmód változás, sport, barátok, stb.. Még pszichológus is szóba jöhet, ha egyedül nem sikerül megoldani a problémákat. D. A. Pszichológus vagyok.
2012. jún. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem kell doki, sem kapszula! Menj ki a természetbe, tölts minnél több időt kint. De mindenképp kell egy házidoki! De csak azért hogy regizve legyél. Mert nélküle táppénzt sem kapsz, ha netán történik valami.

Óvakodj a Dr.-ektől. Mert ha elkapott a gépszíj, már nehezen tucc szabadulni!!! A mai orvosok amúgy is csak a pénzre hajtanak. Ezért aztán képesek kitalálni különb betegségeket, és diagnosztizálni is azt! Régebben az első védőoltás a csecsemőnek a tyúkszar volt. minden kisgyerek megkóstolta az udvaron. Nem is volt szénanátha, pollenalergia!

És ha már kint vagy a természetben, eszegesd a vadon termő növényeket. Étrendedben minimalizáld az étolajat, mert savat csinál. A sav viszont elsavasítja az egész szervezeted, ami minden betegség alapvető okozója. Kerüld a szóját tartalmazó kajákat, ill. sose zabálj annyit, hogy jóllakj vele. Ennek összessége felborítja az emésztés rendszerét, ezálltal megváltoztatja az immunháztartást. Komoly depresszióhoz is vezethet. Hiába szedel akármilyen dilibogyókat, az hosszútávon olaj a tűzre, mert a betegség okát nem szünteti meg, csak a tüneteit enyhíti!

2012. jún. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Több mint két éve van ez az állapot, már egy csomó vény nélkül kapható gyógyszert kipróbáltam. De csak bamba leszek tőlük. Így is már ráment egy állásom erre (jelenleg egy mindenfajta képzettség nélkül is elvégezhető munkát csinálok, persze harmadannyi pénzért), és az egyetemen is csúsztam. A párom is el akar hagyni, mert rosszul érzi magát a közelemben.

Lehet, hogy nem pont depresszióm van, de az biztos, hogy a természetes gyógymódokról és vény nélküli gyógyszerekről kijelenthetem, hogy esetemben nem hatnak.

No mindenesetre akkor keresek egy háziorvost. Budapesten (Zuglóban) kit ajánlanátok?

2012. jún. 18. 09:07
 9/12 anonim válasza:
A depresszióval kapcsolatban itt minden olyan válasz, ami nem a háziorvost kompetenciáját tartja fontosnak veszélyes! Háziorvos, és / vagy pszihiáter!
2012. jún. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 ASDLKW ADSLKAW válasza:
De tényleg, változtass az étrendeden, járj ki a természetbe sokat, Pestet nem emberi lényeknek készítették, hihetetlenül sötét, és undorító asz a hely, érzésgyilkos. Kicsit meditálgass éld meg az érdezlmeidet, és előbb utóbb megmutatják magukat, nem kell bogyókat zabálni meg ilyenek, inkább csak figylej oda magadra.
2012. jún. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!