Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan állhatnék le a szorongá...

Hogyan állhatnék le a szorongással/stresszeléssel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elég sok rossz probléma ért mostanában: meghalt 3 családtag, 2 héten belül, (ex)barátnőm szakított velem, egy másik rokonomnak koponyaalapi-törése volt, édesanyámat kirúgták a munkahelyéről. 17 éves vagyok, és ekkora megterhelés egyszerűen nem viselhető el én úgy gondolom. Pszichológushoz nem akarok menni, mert nincs annyi fölös pénzünk. Most, hogy elkezdődött a suli, izzadok egész nap, lüktet a fejem, nem tudok figyelni/koncentrálni. Olvasni szoktam sokat, de egyszerűen elfelejtem amit olvastam, 3 oldallal később, mert annyira máson jár az agyam.


Az érdekes, hogy nem figyelek oda az egészre, amolyan "tudatalatti stressz"-ben szenvedek, mert az agyam nem jár semmi olyan dolgon, amit én is észlelnék, hogy "Na most ezen gondolkodom", de még is elfog egyfajta remegés időnként. Több depressziótesztet is megnéztem, nagy részük alapján egyáltalán nem, vagy kis mértékben vannak szorongásaim, bár tudom, ezek csak tesztek. Valami ötlet? Valami jó kikapcsolódás? Esetleg gyógyszer?



2012. szept. 5. 15:08
 1/2 anonim ***** válasza:

szerintem gyógyszer legyen a legutolsó

ami bevált és nagyon jó: autogén tréning

először nem érzed a hatását de ha minden este lefekvéskor 10 percet rászánsz jobban érzed magad.

A lényege hogy lefekszel és fejedtől a lábadig próbálsz ellazulni. Mindig egy-egy testrészre koncentrálva.

Magadba mondogatod: pl nyakizmaim ellazulnak, hátizmaim ellazulnak, stb. Mire a talpadig érsz garantáltan ellazulsz de lehet el is alszol. Ez nem baj de ha begyakorolod ilyen pánik helyzetbe is pillanatok alatt ki tud kapcsolni az agyad.

2012. szept. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A pszichológusi szakrendelés ingyenes (TB), te a magánrendelésre gondoltál. Szerintem mindenképpen érdemes lenne konzultálnod.
2012. szept. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!