Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A környezet változás (költözés...

A környezet változás (költözés/utazás) segítene?

Figyelt kérdés

Egyre depressziósabbnak érzem magam, sokat gondolok az öngyilkosságra.. valójában mindenbe belefásultam, ami körülvesz. Van egy hihetetlenül unalmas munkahelyem (persze munkanélküliség után nagyon örültem ennek is, és jelenleg sem érzem, hogy nagyon ugrálhatnék, de hát a napi kihívás egyenlő a nullával..), járok rendszeresen sportolni, de az is beépült a szürke hétköznapokba. Kb. mintha a mókuskereket hajtanám. Szüleimmel élek. Korábban motivált, hogy külön szeretnék költözni, anyám ezt nagyon nem akarta, maradtam, ma meg már lesz*rom. Nem tölt el fényességgel a gondolat, "ha majd önálló életem lesz". Barátokkal nem állok jól, eljópofizok emberekkel, de senkit sem érzek "partnernek". Korábban csak úgy éreztem, senkivel nem tudok igazán őszintén, (számomra) érdekes dolgokról beszélgetni, jelenleg már mintha nem is lenne erre igényem. Nem igazán vágyom senkinek a társaságára. Persze borzasztóan érzem magam egyedül is, de emberek között sem jobb.


Hát letudva a nyavalygást, az volna a kérdésem: Ha elköltöznék, netán külföldre (nem mintha lenne rá - egyelőre - kilátás), valahogy hátrahagyhatnék mindent, az segíthet ilyen helyzetben, vagy ha az ember eljut az életuntságnak egy mélyebb szintjére, akkor ez a homály mindenhol körülleng, mindegy hogy hol vagyok?



2012. szept. 5. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
egy jó ideig én is így éreztem. aztán jött az új suli, új munkahely, otthonról is eljöttem és így egész tűrhető. 20/L
2012. szept. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem ne menj el, inkább dobd fel valamivel az életed
2012. szept. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

De mivel? A sport se dob fel, pedig annak segítenie kéne.


Az a baj, hogy előttem nincs új suli, új munkahely. Örülhetek, hogy egyáltalán van munkám, és nem minimálbérért kell szart pucolnom. Persze, ez sem annyi pénz, hogy az ember egymaga fölkerekedjen és albérletbe menjen.. De hát így nincs előttem semmi. És ebben a megcsömörlött hangulatban elképzelésem nincs, hogy mihez kezdjek.

2012. szept. 6. 15:40
 4/4 anonim ***** válasza:
próbálj meg barátokat keresni... nekem is írhatsz. ugyan így érzek, mint te
2012. szept. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!